1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ahid'den Ankesob Başkanı Yiğiner'e Ziyaret

AHİD'den ANKESOB Başkanı Yiğiner'e ziyaret

Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Başkanı  Hilmi Yaman, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner'i makamında ziyaret etti.

AHİD Başkanı Hilmi Yaman Başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette başta Ankara'nın ekonomik gelişimi olmak üzere yaşanan sorunların çözümüne yönelik ortak yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

AHİD Başkanı Hilmi Yaman ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, "Ankara'da yaşıyoruz, Ankaralıyız. Öncelikle Ankara için tek vücut olmalıyız. Ankara'ya hizmet önceliğimiz olmalıdır. Birlik ve beraberlik,  aidiyet duygusunun oluşmasını beraberinde getirir. Sürdürülebilir bir ekonomik büyümenin ilacı; ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenmiş olan esnaf ve sanatkarlarımızdır. Ankara'ya gönül vermiş  sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri ile istişare etmek, fikir alışverişinde bulunmak bizim en öncelikli görevlerimiz arasındadır.  Ankara'nın gelişmişlik düzeyini daha ilerilere taşımak için yeni stratejiler ortaya koymalıyız. Bu anlamda birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza çalışmak zorundayız." dedi.

ANKESOB olarak tüm meslek dallarının sorunlarıyla birebir ilgilendiklerini belirten Yiğiner, "Elimizden geldiğince esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarının çözümüne gayret ediyoruz. Resmi kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinde odalarımıza, esnaf ve sanatkarlarımıza destek oluyoruz. Eski Taş Binanın tadilatı bitmek üzere. Tadilatı biter bitmez oraya yerleşeceğiz. Oradan esnaf ve sanatkarlarımıza daha kaliteli hizmet sunacağız. Yeni hizmet binamızda birlik ve beraberlik, dayanışma ve uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Siz değerli dostlarımızın ziyareti bizlere onur verdi. Sizleri ağırlamaktan son derece mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

AHİD Başkanı Hilmi Yaman da yaptığı konuşmada; "Göstermiş olduğunuz misafirperverlikten ve ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz." diyerek, "Ankara'nın değerine değer katacak, büyüme çıtasını yükseltmeye katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek için tüm dinamiklerle ortak bir vizyon çerçevesinde hareket etmeli ve bu doğrultuda elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz." dedi.

Yaman, "Hepimizin gayesi aynı. Amacımız Ankara'ya, Ankaralı hemşehrilerimize hizmet etmek. Bizler bir aileyiz. Her zaman, ANKESOB'un ve değerli başkanımız Mehmet Yiğiner'in yanımızda olduğunu hissederek hareket ediyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor." diye konuştu.