1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ahid Tarafından Binlerce Vatandaşa Aşure Ikram Edildi

AHİD tarafından binlerce vatandaşa aşure ikram edildi

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) tarafından Hacı Bayram Veli Hazretleri Camii avlusunda binlerce vatandaşa aşure ikram edildi.

İkindi namazı sonrası başlayan etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz, STK Başkanları, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman kazanın başına geçip aşureyi kendi eliyle dağıttı. Yaman, “Peygamber efendimiz muharrem ayını Allah'ın ayı diye zikretmiştir. 'Her kim aşure gününde ailesi ve yakınlarına ikramda bulunursa, Allah da senenin tamamında onun rızkını, bereketini geniş tutar' diye buyurmuştur. Biz bu vesile ile gelenekselleştirdiğimiz aşure gününde vatandaşlarımıza ikramda bulunuyoruz.” dedi.

Muharrem ayı biz Müslümanlar için çok önemli olmakla birlikte keder ve masumiyet ayıdır diyen Yaman “Bu mübarek ayda, Allah’ın bize verdiği çeşitli nimetlerin birleşimi olan aşureyi paylaşmak istedik. Aşurenin bereketi ve faziletlerinden faydalanmak en büyük isteğimiz. Bu lezzetli aşurenin yapımında ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, afiyet olsun diyorum.” diyerek sözlerine son verdi.