1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Akyurt Fuar Alanı Sıkıntısı Sürüyor!

Akyurt fuar alanı sıkıntısı sürüyor!

Akyurt’taki Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için yapılması beklenen toplantı ertelendi. 

Ancak, dünkü toplantının da ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATB Başkanı Faik Yavuz’un ‘katılamayacağını’ bildirmesi üzerine bir kez daha ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

Ankara’da akıbeti merakla beklenen konulardan biri de, 2015’te görkemli bir törenle temeli atıldıktan sonra atıl halde kalan Akyurt’taki Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi konusu.
Hissederları arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle uzun süre adım atılamayan fuar alanı konusunda temmuz ayında önemli bir gelişme yaşanmış, anlaşmaya varılmıştı. Bu toplantı sırasında fuar alanının yapımı için Büyükşehir Belediyesi, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ve ANKESOB ortaklığında kurulan Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş’nin hissedar başkanları, Büyükşehir Belediyesi’nde buluşmuştu.

MÜŞAVİR FİRMA ERTELEDİ

TAMAMI KATILACAK MI?

Ancak, dün yapılması plananlanan toplantının ise ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATB Başkanı Faik Yavuz katılamayacağını bildirmesi üzerine bir kez daha ertelendiği öğrenildi. TOBB’da yapılması planlanan Akyurt’taki fuar alanı toplantısı için yeni tarih 18 Eylül olarak belirtilirken, hissedarların tamamının bu toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

İŞTE ORTAKLARIN HİSSE ORANLARI

Ankara’ya dev bir fuar alanı ve kongre merkezi inşa etmek üzere kurulan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş’nin hissedarlık yapısı ise şöyle:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi yüzde 24, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yüzde 24, Ankara Ticaret Odası (ATO) yüzde 20, Ankara Sanayi Odası (ASO) yüzde 20, Ankara Ticaret Borsası (ATB) yüzde 5, Akyurt Belediyesi yüzde 5, Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yüzde 2.”