1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Altındağ'da Vergi Uyarısı!

Altındağ'da vergi uyarısı!

Emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergilerinin 1. taksit ödemelerinde son günler. Son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017. Altındağ Belediyesi, vatandaşlara vergi ödemelerinde büyük kolaylık sağlıyor. Ödemeler, Altındağ Belediyesi’nden yapılabildiği gibi anlaşmalı bankalar, PTT ve internet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

Altındağ’daki bina, arsa ve arazilere ait emlak vergileri, tüm işyerlerini kapsayan çevre temizlik vergileri, Altındağ Belediyesisorumluluğunda kalan yerlerin ilan ve reklam vergilerinin 1. taksitleri için son ödeme tarihi 31 Mayıs.  6736 Sayılı Kanun ve 6770 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılmış borçların peşin ya da taksitle ödeme süresi 31 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek.Ödemeler Altındağ Belediye Başkanlığı veznelerinden, anlaşmalı bankalardan ve PTT’den yapılabilecek. Altındağlı vatandaşlar, ayrıcawww.altindag.bel.tr  internet adresinden e-belediye vergi borcu öğrenme ve ödeme sayfası üzerinden kredi kartıyla da kolayca ödeme gerçekleştirebilecek.

Ödemeler hangi noktalardan yapılabilir?

Altındağlılar, vergi ödemelerini Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Garanti Bankası gişeleri ile ATM’ler, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak yapabilecekler.PTT şubelerinden 226312 numaralıbelediye posta çeki hesabına da ödeme yapılabilecek. Word, Maksimum, Bonus ve Paraf kartla 100 TL ve üzeri yapılan ödemelerde3 taksit imkânı da vatandaşa sunulacak.

Belediye vezneleri 19 Mayıs ve hafta sonları açık

Samanpazarı vezneleri19 – 20 – 21 ve 27 – 28 Mayıs tarihlerinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verecek.Altındağlı vatandaşlar, Karapürçek ve Siteler veznelerinden de 20 Mayıs ve 27 Mayıs Günü 09.00’dan 16.00’a kadar vergilerini yatırabilecek.