1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Altındağlı Çocuklar Mangala Oynadı

Altındağlı çocuklar mangala oynadı

Sakalar, Hunlar, Göktürkler, SelçuklularveOsmanlıdönemindengünümüzekadargelenTürkzekavestratejioyununuuzunzamandıroynayanAltındağlıgençler, düzenlenenturnuvadahünerlerinisergiledi.

Altındağ Belediyesi’nden mangala turnuvası

Gençlerin fiziki ve zihinsel gelişimine büyük önem veren Altındağ Belediyesi, gençlik merkezleri arası mangala turnuvası düzenledi. Gültepe Orhan Gazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvaya Altındağ Belediyesi’ne bağlı 17 gençlik merkezinden 32 öğrenci katıldı. Turnuvada mangala tarihinin anlatıldığı bir video gösterimi de yapıldı. Video gösterimini ailelerde büyük bir dikkatle seyretti.

“Mangala ile daha sabırlı oldum”

Turnuvada 1. olan Feridun Çelik Nuri Pakdil Gençlik Merkezi üyesi Suat Can, “Oyunun kurallarını anlamak ilk başlarda biraz zor geldi. Zamanla kuralları öğrendim ve yeni stratejiler üretmeyebaşladım. Kimi zaman rakibimi yendim kimi zaman yenildim. Mangala bana sabırlı olmayı ve rakibime saygı duymayı da öğretti. Yenildiğimde rakibime kızmıyorum. Yeni stratejiler geliştirerek tekrar oynamak istiyorum. Bu durumoyunu benim için daha zevkli bir hale getiriyor” diye konuştu.

“Başkan Amcamıza çok teşekkür ediyorum”

Turnuvada 2. olan Feridun Çelik Nuri Pakdil Gençlik Merkezi üyesi İpek Ustaise mangala oyunuyla ilkdefa gençlik merkezinde tanıştığını belirtti. Arkadaşlarıyla birlikte gençlik merkezinde mangala oynayarak keyifli vakit geçirdiğini söyleyen İpek Usta, centilmence bir turnuva olduğunu söyledi. İpek Usta, tüm Altındağlı çocukları gençlik merkezlerine davet ederek kendilerine bu imkânı sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti.