1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Altındağlı Kadınlardan Müzik Şöleni

Altındağlı kadınlardan müzik şöleni

Altındağlı kadınların müzik ziyafeti kulakların pasını sildi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen yılsonu konserinde birbirinden güzel şarkılar söylendi. Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri, yeteneklerini şarkılara yansıttı. Türk Halk Müziği konserine İlkim Eylül İlk şeflik yaptı.

Aşık Veysel de vardı Neşet Ertaş da…

Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nin yılsonu konserinde Anadolu’nun her köşesinden buram buram türkü kokan eserler okundu. Halk ozanlarını da unutmayan30 Altındağlı kadın, sergiledikleri performansla profesyonel müzisyenlere taş çıkardı. Mavilim Mavişelim, Bir Güzelin Aşığıyım Erenler, Nem Kaldı, Sen Bir Ceylan Olsan, Sevda Olmasaydı, Siyah Perçemini Dökmüş Yüzüne, Kaşların Karasına gibi ezgiler dile geldi. Konsere yaklaşık 500 kişi katıldı. AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ve Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş de dinleyiciler arasında yer aldı.

Altındağlı kadınların türkü sevdası

Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerindenAytaç Büyük, ÂşıkDaimi’ye ait Erisin Dağların Karı isimlitürküyü söyledi. Kültür merkezinde bir dönem boyunca müzik eğitimi aldığını kaydeden Büyük, türküleri çok sevdiğini dile getirdi. Büyük, artık çok önemli işler başardıklarını belirterek kendilerine bu imkânları sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye tüm arkadaşları adına teşekkür etti.

Bir diğer üye Ayten Tuna ise duygularını şöyle ifade etti: “Bu konsere ekip olarak çok iyi hazırlandık. Tüm arkadaşlarımın ağzına, yüreğine sağlık. Ben, Sevda Olmasaydı parçasını söyledim. Neşet Ertaş’a ait bir türkü. Buradan ustayı rahmetle anıyorum.Türkülerimiz yüzyıllarca yaşadı. Yaşamaya devam edecek.”