1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankamob Avm Açıldı

ANKAMOB AVM açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Siteler esnafına kazandırılan ANKAMOB AVM’nin açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’de katıldı.

“Mamak’ın makus talihi değişecek”

Açılışta konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şunları kaydetti:

“Yeni Mamak belki de dünyanın en büyük kentsel dönüşümü. Bu kentsel dönüşüm için biz Mamak için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi olarak birçok fedakarlık yaptık. Çankaya bölgesindeki arazilerin karşılığı olarak Mamak’ta ihaleler yapıp, vatandaşımızı bu evlere bir an önce girmesini temin etmeye çalıştık. Şu ana kadar ihale edilen ve teslim edilen konut sayısı 5 bin 200’ü buldu. Mamak’ın makus talihi değişecek. Burası çok değerlenecek.”

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, açılışa ilişkin, “Bu açılışını yaptığımız AVM’nin içinde bulunan alan yeni Mamak Kentsel Dönüşüm alanı. İnanıyorum ki bu alışveriş merkezi Siteler esnafının şaha kalkışı niteliğinde olacaktır” şeklinde konuştu.

Açılış sırasında yoğun yağmur nedeni ile Gökçek, konuşmasını yarıda kesmek zorunda kaldı. Sonrasında Bakan Tüfenkci, Gökçek ve Akgül, açılışı birlikte gerçekleştirdiler.