1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Ankaralı Amatörlere Otobüs Desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Ankaralı amatörlere otobüs desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Ankaralı amatörlere otobüs desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Ankaralı amatörlere otobüs desteği geldi. AASKF yaptığı açıklama ile müjdeyi verdi. İşte o açıklama: 

Ankara Amator Spor Kulupleri Federasyonumuzun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda, Federasyon Teşkilatlanma Sekreterimiz ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Soner Cengiz’in önerisiyle Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan karar gereğince; Başkent Ankara’mızda amatör spor kulüpleri ve sporcularına destek olmak amacıyla spor kulüplerimizin, uzak İlçelerimizde yapacakları deplasman müsabakalarına gidiş ve dönüşlerinde, bugüne kadar yaşanılan ulaşım noktasındaki sıkıntıların Belediyemiz imkanları nispetinde giderilmesi için servis aracı tahsisi hayata geçirilmiştir.

Teknik detayların belirlendiği görüşmeler sonucunda;

Araç tahsisinden faydalanmak isteyen semt spor kulüplerimizin Çarşamba saat 17:00 ‘e kadar araç talep dilekçesini Federasyonumuza vermesi,
Servis araçlarının hareket ve dönüş yerinin 19 Mayıs Stad Yerleşkesinde yer alan Federasyonumuz Şubesi önünden yapılacağının bilinmesi,
Bazı haftalarda deplasman müsabakalarının fazlalığı karşısında, Belediyemizce araç tahsisinde sıkıntı yaşanması durumunda hizmetin en uzak deplasmandan başlamak üzere yapılacağının bilinmesi gerekmektedir.
Yukarıda söz konusu hizmetin verileceği İlçelerimiz;

Akyurt Güdül

Ayaş Haymana

Bala Kalecik

Beypazarı Kahramankazan

Çamlıdere Kızılcahamam

Çubuk Nallıhan

Elmadağ Polatlı

Evren Şereflikoçhisar

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerine , Ego Genel Müdürü Sayın Nihat Alkaş’a, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sayın Aslı Kuzulu’ya ve emeği geçen tüm bürokrat kadroya teşekkür ederiz.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU