1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara Büyükşehir’Den Tiyatro Kursu

Ankara Büyükşehir’den tiyatro kursu

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Başkent Tiyatroları’nın, her yıl artan ilgiyle 12 yıldır sürdürdüğü kurslar, bu yıl da yoğun ilgi görüyor. 17 yaş ve üstü gönlünü sanata vermiş tüm Başkentlilerin başvurabildiği tiyatro kursunda; tiyatro kuramı başta olmak üzere, oyunculuk, doğaçlama, mimik, jest, sahne bilgisi, beden dili, ses, diksiyon, dramaturgi, geleneksel Türk Tiyatrosu ile kamera önü oyunculuk yöntemleriyle ilgili profesyonel eğitim veriliyor. Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, şunları söyledi:
"Adaylarımız, hazırladıkları oyunu 5 dakika süreyle seçici jürinin önünde sergiliyor. Burada gösterdikleri performansa göre elemeler yaparak kurslarımıza kabul ediyoruz. Eğitim alan öğrenciler arasında yetenekleriyle ön plana çıkan adaylar, çeşitli tiyatro oyunlarında da rol alma imkanı yakalıyor.”
Ekim ayında başlayarak mayısa kadar sürecek olan “Oyunculuk ve Kamera Önü Kursları”, pazartesi ve salı günleri 18.00 ile 21.30 saatleri arasında haftada toplam 3 buçuk saat olmak üzere, Başkent Tiyatrosu Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde verilecek.