1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara İtfaiyesi’Ne 5 Yeni Istasyon

Ankara İtfaiyesi’ne 5 yeni istasyon

Yeni istasyonlar hakkında bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, istasyonlardan birinin dış ilçelerden Beypazarı’na yapılacağını belirterek, kent merkezindeki çalışmalarla ilgili de şunları söyledi:

Ankara İtfaiyesi’ne 5 yeni istasyon

BİLKENT HİZMETE GİRDİ

“Bilkent’te sağlık kampüsü yapımı devam ederken bölgede çıkması muhtemel olaylara müdahale edecek istasyon bulunmaması riskli bir durumdu. Protokol ile istasyonun yapımı tamamlandı ve 16 Şubat’ta hizmete başladı.

Ankara İtfaiyesi’ne 5 yeni istasyon

ANKAPARK İTFAİYESİ HAZIR

Ankapark hizmete açıldığında oluşacak insan yoğunluğu da dikkate alınarak muhtemel her türlü olaya anında müdahale edebilmek için Ankapark’ın içerisine bir itfaiye hizmet binası yapıldı. Park ile birlikte hizmete açılacak.

Ankara İtfaiyesi’ne 5 yeni istasyon

YÜKSEK MAHALLEYE İSTASYON

Yüksek mahallelerden Şentepe’de olaylara intikal sürelerimizin standartların üstüne çıkması, istasyon ihtiyacını doğurdu. Proje ve yapım çalışmalarını tamamladığımız Şentepe İstasyonu’muz kısa süre içinde hizmete açılacak.

KERESTECİLER TAMAMLANDI

Fabrika ve depolama bölgesi olan Kazan Keresteciler’de meydana gelen olaylar büyük çaplı oluyordu. İlk müdahale ne kadar kısa tutulursa vatandaşın zararı az olur düşüncesiyle istasyonun yapımını tamamladık.”