Ankara Kulübü'nde Metin Özaslan yeniden başkan...
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara Kulübü'nde Metin Özaslan Yeniden Başkan

Ankara Kulübü'nde Metin Özaslan yeniden başkan

Ankara Konağı’nda gerçekleştirilen Ankara Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimde 741 oy alan mevcut başkan Dr. Metin Özaslan, yeniden başkanlığa seçildi. Özaslan, “Ankara Kulübü olarak hepimizin ortak paydası olan Ankara’mızın değerleri adına sorumluluk almaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Metin Özaslan, Ankara Kulübü Derneği Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçildi. Ankara Konağı’nda gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulda sandıkların sayım işleminin ardından 741 oy alan Dr. Metin Özaslan güven tazeledi.

 

Üyelerin çok yoğun ilgi ve katılım gösterdiği Ankara Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı’na  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın da aralarında bulunduğu eski milletvekilleri ile çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi davetli katıldı.

 

Yoklama ve açılış ile başlayan genel kurulda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan teşekküllü oluşturuldu. Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi, denetim kurulu raporunun okunması ve müzakeresi, dernek yönetim kurulu ve denetim kurulunun ayrı ayrı ibrasının genel kurul onayına sunulması ve yeni dönem çalışma programı ve tahmini bütçenin müzakeresi ve genel kurul onayına sunulması ve dilek ve temennilerin ardından 2 adaylı; yönetim kurulu, denetim kurulu onur kurulu ve seymen divanı listelerinden oluşan seçime geçildi.

 

10 sandıkta yapılan seçimin oy sayımının tamamlanmasının ardından 741 oy alan Dr. Metin Özaslan yeniden başkanlığa seçildi. Güven tazeleyen Özaslan, 3 yıl süreyle bu görevi üstlenecek. Seçim yarışındaki diğer aday Uğur Okman ise 108 oy aldı. 852 oyun kullanıldığı seçimde 3 oy da geçersiz sayıldı.

 

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Dr. Metin Özaslan, üyelere hitap etti. Ankara’nın değerlerine sahip çıkmaya ve Ankara Kulübü’nün başarıları için çalışmaya, projeler üretmeye devam edeceklerini belirten Özaslan, “Yarından tezi yok birlik ve beraberlik ruhuyla tek yürek olarak kuruluş amacımız ve ilkelerimiz doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ankaramıza, Ankara Kulübümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Birlikte çok çalışacağız. Hepimizin ortak paydası olan Ankaramızın değerleri adına sizlerin de desteği ile sorumluluk almaya, Ankara Kulübü’nü temsil etmeye devam edeceğiz. Ankara adını, Başkent adını ve Cumhuriyetin başkenti kimliğini, yeniden güçlendirecek söylemlerle tüm dünyaya duyuracağız. Zaten çok sayıda projemiz var. Açık ve önemli projelerimiz var. Kısa zamanda bunlar da devreye girecek ve artık yeni ufuklara bakacağız. Önümüzdeki çarşamba akşamı burada bir dijital arşiv ve albüm projemizin başlangıç açılış toplantısı olacak. Gerçekten Ankara’mız için önemli bir proje. 5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası etkinliğimizi Balkanlar vе Türk dünyasından gеlеn sanatçılar ve temsilcileriyle, Ankara’daki yerel ve ulusal kurumlarımızı da bu sürece davet ederek hep birlikte kutlayacağız. Ankara’mızın adını çok güçlü bir şekilde duyuracağız.

Genel kurulumuza katılan, oy kullanan, bana ve yönetimime teveccüh gösteren siz değerli üyelerimize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Olağan Genel Kurul Toplantımızın ve yeni görev dönemimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

Özaslan'ın yönetim listesi şu isimlerden oluştu: Dr. Metin Özaslan (Başkan), Ömer Ağa Kurt, Yakup Odabaşı, Bulut Oğuz Bölük, Selahattin Ekremoğlu, Atilla Saka, Hamza Ertürk, Naşit Tosun, A. Emel Koç, Müslim Arslan, Gürcan Maden, Serpil Yıldırım, Mehmet Selim Öztürk, Fatih Kubat, Kadir Çimen.