1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara, Sevcan Orhan'la Türküye Doydu

Ankara, Sevcan Orhan'la türküye doydu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 20 Mayıs Etimesgut Belediyesi'nin kuruluşunun 27. yıldönümü, açılış törenleri ve konserle kutlandı.

Ünlü türkücü Sevcan Orhan, Etimesgut Belediyesi'nin toplu açılış ve kutlama programında konser verdi. Sanatçı, Etimesgut Belediyesi tarafından inşa edilen Atatürk Müzesi ve Okuma Evi, Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı, Ülkü Spor Tesisleri ile Etimesgut'un kuruluşunun 27. yılı ve 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Etimesgut'ta sahne aldı.

Eryaman Emekliler Konağı yanındaki alanda düzenlenen konserde türkülerini seslendiren sanatçı büyük beğeni kazandı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel sanatçıya;  2014 yılında 11. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'ndeki 100 bin kişilik konserinden bir fotoğraf hediye etti. Sevcan Orhan, "O günkü konser en kalabalık konserimdi, o günü o kalabalığı asla unutamam" dedi. Konser öncesi Etimesgut Belediyesi Halk Oyunları ekibi sahne aldı.

26 PARK VE YAŞAM ALANLARI
Programda konuşan Başkan Demirel, son 2 yılda Eryaman bölgesine 26 park ve 553 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını söyledi. Demirel, "İlçemizin bütün  mahallelerinde yaşam kalitesini artıracak hizmetler yapıyoruz. 8 mahallemizin bulunduğu Eryaman bölgemize de Göktürk Aile Yaşam Merkezi, Emekliler Konağı, Ziya Gökalp Tesisleri, Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Merkezi, 23 Nisan Hatıra Ormanı, 17 Şubat Hatıra Ormanı ile 24 park ve yeşil alan kazandırdık. Bugün de 132 bin metrekare alan üzerinde 5 bin ağaç dikerek oluşturduğumuz Atatürk Ormanımızın içerisine Atatürk Müzesi ve Otuma Evi ile Halide Edip Adıvar Hanımlar Konağımızı ile Ülkü Spor Tesislerimizi hizmete açıyoruz. Hayırlı olsun" dedi.