1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara Valisi Ercan Topaca Iftar Programında

Ankara Valisi Ercan Topaca iftar programında

Ankara Valisi  Ercan Topaca, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticiler Derneği tarafından organize edilen iftar programında, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı huzurevi sakinleri büyüklerimiz ile devletimizin koruması altında bulunan çocuklarla bir araya geldi.

İftar programında ayrıca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Siyasi Parti İl Başkanları, ATO Başkanı Nurettin Özdebir, Ostim Başkanı Orhan Aydın, sanayiciler ve işadamları hazır bulundu. 

Vali Ercan Topaca, iftar programına gelişinde Saray Engelsiz Yaşam Merkezi’nin mehter takımı ve ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret Yener ve diğer protokol mensupları tarafından karşılandı. 

İftar öncesinde Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından iftar duası yapıldı. 

Önceden belirlenmiş programları nedeniyle iftar davetine katılamayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın gönderdikleri telgraf mesajları okundu. 

Semazen gösterisi ile Saray Engelsiz Yaşam Merkezi Mehter takımının gösterilerinin ardından konuşan Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca; 

Ramazan-ı şerif ayının bereket ayı, yardımlaşma ayı, sevgi, saygı hoşgörü ayı olduğunu ifade ederek, “Ramazanda aramızdaki kırgınlıkların, küskünlüklerin, kavgaların ortadan kalktığı, onun yerine birbirimizi daha çok sevdiğimiz, daha çok saydığımız, birbirimizin ihtiyaçlarına daha çok duyarlı olduğumuz mübarek bir aydır. Bu ayda yaptığımız ibadetler, yaptığımız hayırlar, iyilikler normal zamana göre çok daha fazla Cenab-ı Hak tarafından ödüllendirilen ibadetlerdir. Dolayısıyla bu ayda hepimiz hayır işlerinde arayış içerisindeyiz. Etrafımızda sıkıntısı olan, ihtiyacı olan bütün insanları görüp gözetip onlara yardım etmeye çalıştığımız bir aydır.” dedi. 

Bugün de bu düşüncelerle tertip edilen, huzurevlerimizden ve yetiştirme yurtlarımızdan gençlerimizin, çocuklarımızın bir araya geldiği bereketli bir Ramazan akşamının idrak edildiğine dikkati çeken Vali Ercan Topaca, konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu geceyi tertip eden ORSİAD yönetimine, onların şahsında huzurlarınızda Nedret Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Tabi onların bu programı biraz daha anlamlı. Huzurevlerinde her zaman arayıp sormamız gereken, hal hatır sormamız gereken, Devletimizin emaneti olan büyüklerimizi buraya getirerek, onları hatırlayarak, onlarla bizi buluşturarak, yine geleceğimizin teminatı olan genç yavrularımızla, çocuklarımızla bizi ve büyüklerimizi buluşturarak bu Ramazan akşamını gerçekten güzelleştirdiler. Kendilerine bu hayırlarının devam etmesini, genişlemesini ve daima muhtaç olan kişileri hatırlamalarını özellikle rica ediyorum. OSTİM bildiğiniz gibi eskiden beri Ankara’nın önemli çalışma alanlarından biri. İçimizde iş adamları arkadaşlarımız var. Bu programa destek olan ve finanse eden arkadaşlarımız var. Onların da her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak onların hayırlarının karşılıklarını inşallah kat kat versin. Hayır yaptıkça işin bereketi, kazancın bereketi artar. Biz buna inanıyoruz. Bir verir on alırız. Cenab-ı Hak da bunu bize taahhüt ediyor. Dolayısıyla işadamı arkadaşlarımın bu hayırlardan, bu desteklerden korkmamalarını, her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olmalarını, yanlarında çalıştırdıkları işçilerimizin haklarını, alın terleri kurumadan vermelerini özellikle istirham ediyorum. Bunu yapmakla sosyal barışa, ülkemizin geleceğine, milletimizin geleceğine de önemli katkılar yaptıklarını düşünüyorum. İşadamlarımıza da işlerinde başarılar diliyorum. Cenab-ı Hak onların kazançlarını helalinden bol ve bereketli bir şekilde artırsın temennisinde bulunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının sizler için, ülkemiz için, milletimiz için, devletimiz için, çocuklarımız için ve bütün insanlarımız için hayırlara vesile olmasını, bolluğa, berekete, güzelliğe, barışa vesile olmasını diliyorum.” 

İftar Programında konuşan ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret Yener, bu yıl 17.sini düzenledikleri geleneksel iftar yemeğine dünya üzerinde yaşanan tüm olumsuzlukların son bulması, dünyaya barış, adalet, kardeşlik gelmesi temennisiyle başladığı konuşmasında şu düşüncelere yer verdi; 

“Allah’ın biz aciz kullarına verdiği bu müjdeli ayda yeniden bir araya gelmenin onurunu yaşıyoruz. Yüce Allah’ın emaneti olan ellerimiz, ancak başka canlara dokunduğunda, dünyadaki varlığımızın nedeni aşikar olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın da üzerinde durduğu gibi bu yıl Ramazan ayı temamız, ‘Üzerinde Her Canın Hakkı Var’ mesajı doğrultusunda bizlere düşen görev, elimizin yettiği, gözümüzün gördüğü her canlının üzerimizde hakkı olduğunu idrak etmeli, bu aydan başlayarak ömrümüz boyunca bunu rehber edinmeliyiz.” 

Vali Ercan Topaca, iftar programının sonunda davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.