1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara Valisi Ercan Topaca Ostim Osb Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Ankara Valisi Ercan Topaca OSTİM OSB değerlendirme toplantısı yaptı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Değerlendirme Toplantısı, 15 Ağustos Salı günü OSTİM Konferans Salonu’nda Ankara Valisi Ercan Topaca başkanlığında yapıldı. 

Toplantıya  Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Vehbi Konarılı, Çevre ve Şehircilik Müdürü İsmail Tuna Cebecioğlu, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, OSTİM Başkanı Orhan Aydın ve sanayiciler katıldı. 

Toplantının açılışında konuşan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, toplantının bölgedeki sanayicilerin ve kuruluşların sorunlarını, beklentilerini dinlemek üzere yapıldığını, bu toplantı ile sanayicilerin sorunlarının dinleneceğini söyledi. 

Toplantının hayırlı ve verimli olmasını dileyerek sözlerine başlayan Ankara Valisi Ercan Topaca; “Bugün bizlerin konuşmasından ziyade sizleri dinleyeceğiz. Sizlerin karşılaştığı sorunlar, çıkmazlar, aşamadığınız bürokratik engeller varsa hepsini, herkesin rahat bir şekilde söylemesini istiyoruz. Burada il müdürleri, bölge müdürleri var. Sizin söylediğiniz sorunları, sıkıntıları bizler not edeceğiz. Belki bir kısmına anında cevap vermek icap edecek. Bir kısmını not alıp bilahare sizlere dönmek şeklinde sorunları takip edeceğiz. Sizlerin başarısı ülkemizin başarısıdır. Sizlerin gelirindeki artış ülkemizin gelirinin artışıdır. Genel yaklaşımımız budur. Türkiye’de özel sektör, sanayi gelişmedikçe tam olarak ülke olarak gelişmemiz ve refahımızı artırmamız mümkün değil. Dolayısıyla ülkemizin seçmiş olduğu ekonomik sistem de serbest piyasa ekonomisi olduğu için sizlerin önünü açacak sizlerin karşılaştığınız problemleri çözecek yolları, teşvikleri devletimiz uygulamaya çalışıyor. Biz de bunun Ankara’daki takipçileri olarak sizleri dinlemek üzere buradayız.” dedi. 

Toplantı süresince sanayicilerin sorunlarını dinleyen Vali Ercan Topaca, konuştuklarının lafta ve kağıt üstünde kalmaması için çalışmaların hızlı bir şekilde, ilgili taraflarla mutlaka görüşülerek, en geniş şekilde konsensüs sağlanarak yapılması gerektiğini vurguladı ve bunun takipçisi olacağını söyledi. 

Vali Topaca; sanayicinin temel sorununun yatırım yapmak için yer bulma olduğunu, somut önerilerle gelinirse bürokratik süreçlerin çok hızlı bir şekilde aşılabileceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Yer konusunda özellikle, hem OSB’ler hem küçük sanayi siteleri yerlerini genişletmek istiyor, yeni alanına taşınmak, şehir içinden biraz dışarılara çıkmak istiyorsa, bunu biz de destekliyoruz, Valilik olarak yanınızdayız. Ben bütün sanayici arkadaşlarımıza, üretenlere başarılar diliyorum. İnşallah sizler üreterek, bizler de sizlerin yolunuzu açarak ülkemizi hak ettiği yere taşıma, teknolojimizi geliştirme, refahımızı genişletme konusunda adımlarımızı birlikte atmayı umuyorum.” dedi. 

Yapılan toplantının ardından Vali Ercan Topaca ve beraberindeki heyet, OSTİM’de esnaf ziyaretlerinde bulundu.