1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankara'yı Sel Aldı

Ankara'yı sel aldı

Başkent Ankara'da Haziran ayına yaklaşılan bu günlerde sıcaklıkların artması beklenirken, aniden bastıran gök gürültülü sağanak yağış şaşkınlığa sebep oldu. Yağış sonrası kent genelinde büyük su birikintileri meydana geldi.

 

Ankara şehir genelinde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının doğrultusunda akşam saatlerinde aniden sağanak yağmur başladı. Tedbiri olmayan vatandaşlar kapalı alanlara saklanırken, bazı vatandaşlar ise çantalarla korunmaya çalıştı. Özellikle Kızılay, Bahçelievler, Batıkent, Emek, Çukurambar, Etlik, Keçiören ve muhtelif bölgelerde su birikintileri meydana geldi. Battı-çıktı diye adlandırılan birçok köprülü geçişlerde su taşkınları yaşandı, ekiplerin müdahalesi yeterli olmadı. Sağanak yağışın ardından oluşan su birikintileri, trafikte olan araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Başkent'te özellikle ana arterlerde uzun araç kuyrukları oluştu, iftar saati yaklaşırken evine gitmekte olan vatandaşlar zor anlar yaşadı.. Yayalar ise kapalı alanlara sığınarak yağışın etkilerinden uzaklaşmaya çalıştı.

 

Etlik Kiraz Sokak, 243.Sokak gibi bölgelerde birçok yol ve ev sular altında kaldı. Bölgede yaşayan vatandaşlar yetkililere, yıllardır aynı durumu yaşadıklarını belirterek isyan etti.

 

Duraklarda mahsur kalan vatandaşlar otobüslere binmekte güçlük yaşadı. Sağanak yağışın yanında gök gürültüsü ve şimsek, şehrin genelinde gözlemlendi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, "Yıldırım kesin evime düştü.", "Bu şehirde deniz her an karşınıza çıkabilir." gibi iğneleyici paylaşımlarda bulundu.

 

Ankara'da yağışın gece yarısına kadar sürmesi, sabaha karşı azalması, Pazar öğle saatlerinden itibaren yeniden artması bekleniyor.