1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankaragücü'nde Büyük Maça Doğru

Ankaragücü'nde büyük maça doğru

Sarı-lacivertli yönetim, maçın Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’na alınması yönünde başlattığı çalışmada sonuca ulaştı. Önce Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu, ardından da Türkiye Futbol Federasyonu, iki taraftan gelen talep doğrultusunda, müsabakanın Kadir Has Stadı’nda oynanması yönünde karar aldı. Bu karar doğrultusunda, 33 bin kişilik kapasiteye sahip Kadir Has Stadı’nda 20 bini civarında Ankaragücü taraftarının maçı izlemesi bekleniyor.
Bu sezon geride kalan haftalarda tüm iç saha maçlarını, Kayseri Atatürk Kompleksi Açık yan Saha’da oynayan Kayseri Erciyes de ilk kez Kadir Has’ta kaça çıkacak. Aksi bir karar çıkmış olsa idi Ankaragücü taraftarı için sadece 90 kişilik yer ayrılacaktı. Ankaragücü yönetimi, Kayseri Erciyes yönetimine gösterdiği duyarlılıktan dolayı, resmi internet sitesinden teşekkür mesajı yayımladı.

15 BİN BİLET GÖNDERİLECEK

Önemli maç için Kayseri ekibinin, ilk etapta 15 bin bilet bastırıp, sarı-lacivertli taraftarlar için Ankara’ya gönderdi. Biletler 19 Mayıs Stadı gişelerinden satılmaya başlandı. 
TAKIMIN MORALİ YERİNDE

Ankaragücü teknik ekip ve oyuncuları, hafta sonundaki Kayseri Erciyesspor maçı öncesinde yemekte buluşup, moral depoladı. AOÇ içindeki bir restoranda yenen yemeğin ardından, taraftarlar, oyunculara büyük ilgi gösterdi. Teknik Direktör İsmet Taşdemir, sevginin karşılığını, pazar günü sahada alacakları galibiyet ile vermek için çalışmaları ciddiyetle sürdürdüklerini söyledi.

Hürriyet Ankara