1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankaragücü'nde Çarpıcı Gelişmeler...

Ankaragücü'nde çarpıcı gelişmeler...

Ankaragücü’nde bir dönem “İstanbul ekibi”olarak lanse edilen ekip görev başı yapıyor. 
Sarı – lacivertli kulüpte Emrah Yıldız ve Ulaş Ortakaya göreve başlıyor. Bilindiği gibi Ankaragücü geçen sezonun başında bir çok yüksek maliyetli transfer yapmış, bu transferler verimsiz olunca büyük tartışmalara neden olmuştu. Bu transferlerin yüksek maliyetleri Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner tarafından “İstanbul ekibi” diye lanse ettiği ekibe mal edilmişti.

Mehmet Yiğiner döneminde suçlamalara maruz kalan Emrah Yıldız daha sonra kulüpten ayrılarak Ahmet Ketenci’nin yöneticisi olduğu Medipol Başakşehir Kulübü’nde görev almıştı. Ulaş Ortakaya ise mesleğine devam etmişti. 
Emrah Yıldız ve Ulaş Ortakaya; Ankaragücü’nün Fatih Mert başkanlığındaki yeni yenetimi tarafından yeniden göreve çağrıldı. 
Ankaragücü’nde uzun geçen sezon başında transfer edilen yüksek maliyetle oyuncularla görüşmeler yapılıyordu. Bu oyunucuların bir kısmıyla ilerleme kaydedildiği öğrenilmişti. Bu görüşmelerin Emrah Yıldız / Ulaş Ortakaya üzerinden yürütüldüğü biliniyordu. 
Yeni görevlendirme kafalarda 2 soruyu gündeme getirdi. 
1) Mehmet Yiğiner’in kulübü batırmakla suçladığı ekibin tekrar görevlendirilmesi ne anlama geliyor? 
Bu ekip geçen sezonun başında transfer edilen yüksek maliyetli oyuncuların sorununu mu çözecek? Bu isimler eğer kulübe zarar verdilerse neden tekrar Ankaragücü için çalışmaya başlıyorlar. 
2) Teknik direktör Mustafa Kaplan’ın bu ekibin yeniden kulüp içinde yer almasına bakışı nasıl olacak? 
Kendi transfer listesi bulunan Kaplan, yasak açılırsa bu ekibin transferlerini kabul edecek mi?
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...
SPORANKİ ÖZEL...