‘Ankara Riders’ isimli grup üyesi motosiklet tutkunları, güvenli biniş için Büyükşehir Belediyesi tarafından sürüş alanı oluşturulmasını istiyor.
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ankaralı Motorcular Sürüş Alanı Istiyor

Ankaralı motorcular sürüş alanı istiyor

Başkentli motosiklet tutkunları, motorcuların sorunlarını dile getirmek amacıyla kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Can Saraloğlu, yaklaşık 200 motorcunun üye olduğu ‘Ankara Riders’ isimli grup adına yaptığı açıklamada, motosikletin otomobil gibi ulaşım aracı olduğunu ve motosiklet tutkunlarının da diğer sürücülerle aynı haklara sahip olduğunu belirtti. Trafikte, bu hakkın göz ardı edildiği durumlarla sıkça karşılaştıklarını ifade eden Saraloğlu, tüm sürücülerin ve kamu yöneticilerinin bu konudaki farkındalığa katkı sunmaları gerektiğini vurguladı.

‘DESTEK BEKLİYORUZ’

Saraloğlu, motosiklet tutkusundan vazgeçmelerinin mümkün olmadığını ve motorla güvenli sürüş imkanına sahip olabilecekleri bir alana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Güvenli sürüş için alan oluşturulması konusunda Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel yöneticilerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER