1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Aslı Nine Aradı Akgül Gitti

Aslı nine aradı Akgül gitti

84 yaşında Anayurt Mahallesi’nde oturan Aslı Akkurt, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü telefonla arayarak iftara davet etti. Aslı ninenin davetini geri çevirmeyen Akgül, “Aslı nine ile 7 yıldır bayramda seyranda telefonda görüşüyoruz. Geçtiğimiz gün arayarak iftara davet etti, bizde iftarda Aslı ninemizin evine konuk olduk” dedi. Başkan Akgül’ü oğlu gibi gördüğünü ifade eden 84 yaşındaki Akkurt, Mesut Akgül beni çok mutlu etti dedi.

 

Kendimi ailenin ferdi gibi görüyorum

 

Oğlu Ertaç Akkurt (64) ile birlikte yaşayan Aslı nine, “Başkanın geleceğini öğrenince konu komşu, bütün akrabalarımı arayarak sevincimi onlarla paylaştım. İyi ki bu gün burada birlikteyiz” dedi. Yaklaşık 7 yıldır Aslı nine ile görüştüğünü söyleyen Akgül, kendimi ailenin bir ferdi gibi hissediyorum dedi.

 

84 yaşında örgü örüyor

İki erkek ve dört kız çocuğu olan Aslı nine yaşına rağmen iftar sonrası kendi elleriyle ördüğü iğne oyası yemenileri, Başkan Akgül’e eşi ve kızına vermesi için hediye etti. Mümkün olduğunca mütevazı sofralarda oturarak Mamaklılarla aynı sofrada oruç açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Akgül, “Mahalle iftarlarından fırsat buldukça hemşerilerimin evine konuk oluyorum. Bugün de Aslı ninemizin evine konuk olup birlikte oruç açtık” dedi.