1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Başkan Veysel Tiryaki’Den Uğurlama

Başkan Veysel Tiryaki’den uğurlama

Altındağ Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezileri aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar binlerce kişiyi kültür gezileriyle buluşturan Altındağ Belediyesi,  kültür gezilerini eğitim seferberliğinin bir parçası olarak görüyor. Gezi uğurlamalarına Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katılıyor.

Önce gece geç saatlerde saat 23:30’da Altındağlı beyleri, Edirne ve İstanbul gezisine yolcu eden Başkan Tiryaki, ardından da sabah saat 07:00’de Altındağlı kadınları Bilecik gezisine uğurladı.

Hem gece hem sabah erken saatte Başkan Tiryaki’yi karşılarında gören Altındağlılar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Tatile değil tarihe yolculuk

Kültür gezilerinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Başkan Tiryaki, gezilerden hem kadınların hem çocukların hem de erkeklerin faydalandığını belirtti.  Gezikapsamındaki yerlerin özenle seçildiğini ifade eden Başkan Tiryaki, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımızı turistik tatile götürmüyoruz. Onlara katkı sağlayacak, tarih ve kültürümüzü görerek öğrenecekleri yerleri seçiyoruz. Bunlar arasında Çanakkale ilk sırada… Bursa’yı, Edirne’yi, Şanlıurfa’yı, Konya’yı, İstanbul’u ve Hacı Bektaş’ı da unutmamak gerek. Bu yıl Bilecik,Amasya ve Tokat’ı da gezilerimize dâhil ettik. Herkese hayırlı yolculuklar diliyorum.”