1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Başkent'te Zafer Coşkusu Yaşandı

Başkent'te zafer coşkusu yaşandı

Başkentte 30 ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü için ilk tören Anıtkabir’de yapıldı. Çok sayıda vatandaş Anıtkabir’i ziyaret etti, bayramı Ata’nın manevi huzurunda kutladı

Genç, yaşlı pek çok vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernekler ile sosyal medya üzerinden organize olan gruplar da düzenledikleri etkinliklerle Anıtkabir'e toplu ziyaretler gerçekleştirdi. Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyelerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik bisikletli grubun ziyareti sırasında renkli görüntüler yaşandı.

BAYRAKLAR DALGALANDI
Zafer Bayramı'nın 95'inci yıldönümü başkentte coşkuyla kutlandı. Kahramankazan'da Belediye Başkanı ve beraberindeki ilçe protokolü ile vatandaşlar, Milli Egemenlik Park'ındaki Atatürk Anıtına çelenk koydu. Başkan Ertürk ve ilçe protokolü daha sonra, Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal'ın Kaymakamlıkta verdiği 30 Resepsiyonu'na katıldı. Yenimahalle'de kutlamalar belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Ragıp Tüzün Parkı ve AVM önünde düzenlenen törenlere çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar ellerinde bayrakları dalgalandırırken, Batıkent Birlikteliği üyeleri Batıkent Meydan AVM önünde meşale yaktı.