1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Binlerce Mamaklı Aynı Sofralarda Buluştu

Binlerce Mamaklı aynı sofralarda buluştu

Mamak Belediyesi’nce her yıl düzenlenen ve mahalle sakinlerini aynı masa etrafında buluşturan “Mahallede İftar Var” programının bu sene ilki Şahapgürler ve Boğaziçi-Fahri Korutürk mahallelerinde gerçekleşti. Binlerce kişiyle birlikte oruç açan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan Ayı’nın en güzel örneğini Mamak’ta sergiliyoruz dedi.    

 

Ramazan coşkusu  ilçenin her yerinde

 

Mahalle sakinlerinin Ramazan Ayı’nı tebrik eden Akgül önce Şahapgürler Mahallesi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Orucunu burada açan Akgül daha sonra Boğaziçi-Fahri Korutürk mahallesinde kurulan dev iftar sofrasına katılarak tatlı yedi. İftar sofralarının mahallelerin ortak noktaların belirlenerek kurulduğunu kaydeden Akgül, “Ramazan coşkusu Mamak’ın her yerinde ayrı güzellikte yaşanıyor” dedi.

 

Amacımız geleneklerimizin kaybolmaması

 

İftar vesilesiyle Ramazan boyunca mahalleleri ziyaret edeceklerini belirten Akgül, “Geleneklerimizin kaybolmaması, yaşatılması ve mahallelilerin birbirleri ile kaynaşmaları için belediye olarak tüm Mamak’a hitap edecek şekilde mahalle iftarları veriyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın Ramazan coşkusuna ortak olmak ve aynı manevi iklimi birlikte solumaktır” dedi. İftardan sonra sahne alan Karagöz-Hacivat, kukla gösterileri ile mahalleli keyifli bir akşam yaşadı.İftar programlarında Akgül’e, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Mamak Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, Mamak Belediyesi Meclis Başkan Vekili Erdal Ak eşlik etti.