1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Büyükşehir'in 400 Aracı Şehri Turlayacak

Büyükşehir'in 400 aracı şehri turlayacak

Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde, Ulus Meydanı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi arasında bayraklı yürüyüş düzenleyecek. Büyükşehir’in kamyon ve otobüsleri de şehir turu yapacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz’u anma programı, Ulus Meydanı’nda saat 22.00’den itibaren vatandaşların toplanması ve Başkan Melih Gökçek’in, konuşmasıyla başlayacak. Gece yarısı camilerden salaların okunmasının ardından, meydanda toplanan vatandaşlar, Ulus’tan Kızılay’a doğru yürüyüşe geçecek. Ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyecek vatandaşlar, TBMM’ye ve buradan da Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçecek. 16 Temmuz sabahı, Millet Camisi’nde kılınacak namazın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın açılışını yapacak.

400 ARAÇ ŞEHRİ TURLAYACAK

Darbe gecesi Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının ‘tanksavar’ olarak kullandığı kamyon ve iş makineleri ile gece boyunca kritik noktalara vatandaşları taşıyan otobüslerle, bugün şehir turu gerçekleştirilecek. Üzerlerinde 15 Temmuz’da şehitlerinin fotoğrafları ile çeşitli pankartların yer aldığı konvoy, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yaklaşık 400 kamyon-otobüs ve diğer iş makinelerinden oluşacak. Konvoy Büyükşehir Belediyesi Güvercinlik Tesisleri’nden saat 13.00’te hareket edecek.