1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çankaya Belediyesinin Açık Hava Sinema Etkinlikleri 10 Bin Kişiyi Buluşturdu

Çankaya Belediyesinin Açık Hava Sinema Etkinlikleri 10 bin kişiyi buluşturdu

Çankaya Belediyesinin 17 Temmuz’da başlattığı nostalji tadında Açık Hava Sinema Etkinlikleri ilk hafta 10 bin kişi ile buluştu.

Çankaya’da ilk hafta perdelere, Müfit Can Saçıntı’nın ‘hayatı ertelemeyin’ mesajlı filmi “Yaşamak Güzel Şey” yansıdı.

  

Çankaya Belediyesi’nin nostalji tadındaki Açık Hava Sinema Etkinlikleri ilk hafta 10 bin kişiyi Müfit Can Saçıntı’nın ‘hayatı ertelemeyin’ mesajlı filmi “Yaşama Güzel Şey” ile buluşturdu.  

Bir hafta boyunca Çankaya’nın 8 farklı noktasında gösterilen film izleyenleri hem güldürdü hem biraz hüzünlendirdi. Yaşam koşullarına boyun eğen, pısırık bir adam olan Müfit’in başına gelen talihsiz bir olaya başkaldırması ile anti kahramana dönüşmesinin ve hayatın güzelliklerini keşfetmesini konu eden film izleyicilerden de büyük alkış aldı.

  1. Yıl, Karapınar, Türközü, Seyran, Çayyolu, Dikmen ve İncek dahil olmak üzere 8 farklı noktada gerçekleşen etkinliklerde Çankaya Belediyesi mısır da ikram ederek izleyicilere tam anlamıyla bir açık hava film gecesi yaşattı.

 

EKŞİ ELMALARI KAÇIRMAYIN

Aynı noktalarda 24-30 Temmuz tarihleri arası Yılmaz Erdoğan imzalı Ekşi Elmalar Filmi gösterilecek. Eleştirmenlerin ‘Sürprizli melodram finaliyle erkekleri bile ağlatacak filmler listesine aday’  gösterdiği Ekşi Elmalar, aşk öyküsünden daha çok gönüllerde ekşimtırak bir tat bırakacak bir aile hikayesi olarak değerlendiriliyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, her akşam saat 21.00’da başlayan nostalji tadındaki Açık Hava Sinema Etkinliklerine tüm vatandaşları davet ediyor.

  

EKŞİ ELMALAR

24 Temmuz 2017 - 100. Yıl Pazar Yeri

25 Temmuz 2017 – Karapınar Çankaya Evi Yanı

26 Temmuz 2017 – Metin Oktay Ortaokulu Yanı-Türközü

27 Temmuz 2017 – Özgülük Parkı-Seyran

27 Temmuz 2017 – Ahlatlıbel Atatürk Parkı-İncek

28 Temmuz 2017 – Atapark-Çayyolu

29 Temmuz 2017 – Ahmet Arif Parkı-Dikmen

30 Temmuz 2017 – 100. Yıl Çankaya Parkı