1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çankaya Evleri Yılsonu Sergileri Sona Erdi

Çankaya Evleri yılsonu sergileri sona erdi

Çankaya Belediyesinin ilçede yaşayan vatandaşların sosyal aktivite, hobi ve meslek edinmelerine katkı sunmak amacıyla 22 bölgede açtığı Çankaya Evlerinde kursiyerler, yıl boyu ortaya çıkardıkları eserleri sergiledi.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in tek tek ziyaret ettiği tüm Çankaya Evleri yılsonu sergileri coşkuyla sona erdi.

Çankaya Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği ve ilçenin 22 farklı bölgesinde açtığı Çankaya Evlerinde ahşap boyamadan resme takı tasarımından okuma yazmaya kadar farklı branşlarda kursu vatandaşlarla buluştururken kursiyerlerin bir yıl boyunca emek verdikleri eserleri görücüye çıkardıkları sergiler de vatandaşların yoğun katılımı ile coşkuyla kutlandı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in de kursiyer ve vatandaşları yalnız bırakmadığı ve şenlik havasına dönüşen yılsonu sergilerinde vatandaşlar bir yandan eserlerini halkla buluştururken bir yandan da yoğun geçen kursların stresini attı.

Geçtiğimiz hafta başlayan ve son olarak Dikmen, Öveçler, Ata, Sokullu, Karapınar Çankaya Evlerinin Sokullu Ahmed Arif Parkı’nda gerçekleşen şenliğine katılan ve büyük bir coşkuyla karşılanan Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sergi sahipleri ve vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

KADINLARIMIZ İÇİN ÇANKAYA EVLERİMİZİN SAYISINI ARTIRIYORUZ

Güzel havanın da etkisiyle Ahmed Arif Parkı’nı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Böyle güzel bir günde aydınlık bir günde bir aradayız. İnsanı insandan ayırt etmemenin, kendin için istediğini bir başkası için de istememenin, yaradanı yaratandan ötürü sevmenin, demokrasinin, Cumhuriyetin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığı burada. Sizinle bir yıl boyunca ürettiğiniz el emeği göz nuru eserlerin sergisinde bir aradayız. Üreten insan mutludur, çalışan insan mutludur, sosyalleşen insan mutludur, biz de bu nedenle özellikle kadınlarımızın hayatın içinde olmasını istiyoruz ve kadınlarımız için Çankaya Evlerimizin sayısını artırıyoruz” diye konuştu.

“ÇANKAYA’YA HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYUYORUM”

“Belediyecilik sosyal demokratların işidir. Belediyecilik ranta değil halka hizmet edenlerin işidir” sözlerini yineleyen Alper Taşdelen, rant ve talan belediyeciliklerine karşı, Çankaya’da halka dayanan bir belediyeciliği hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çankaya tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçirdiklerini belirten Başkan Taşdelen, hesap vermekten sorumlu oldukları tek yerin halk olduğunu ifade etti. Halkın mutluluğu için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Taşdelen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kültür merkezlerinden yüzme havuzlarına kreşlerden Çankaya evlerine kapalı Pazaryerlerinden sosyal tesislere kadar birçok alanda Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçiriyoruz. Sadece Sokullu’da 3 yıl içerisinde Çankaya Evimizi açtık, yıllardır mezbelelik halde duran hemen aşağıda bulunan Cahit Sıtkı Tarancı Parkı’nı elden geçirdik. Çünkü biz sizi seviyoruz, ben sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum, şeref duyuyorum. Diğer bir konu da bu kadar çalışmamızın bir gerekçesi var o da Çankaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi, onun kurduğu ve yaşadığı ilçe. Nasıl onu bilincimizde ve yüreğimizde yaşatıyorsak belediyecilik hizmetlerinde de Mustafa Kemal Atatürk’e layık olmamız lazım. Çankaya’nın bu farkını ortaya koyması lazım. İşte bu nedenle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz”.

RANT İÇİN DEĞİL HALK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Çankaya Belediyesinin Çayyolu bölgesinde bulunan 4 Çankaya Evi’nde de yılsonu etkinlikleri heyecanla kutlandı. Kursiyerler yıl boyu öğrendikleri ve ürettikleri eserleri sergilemekten gurur duyarken Başkan Taşdelen de tüm kursiyerleri ayrı ayrı tebrik etti. Türkkonut, Çayyolu, Ümitköy ve Beysukent Çankaya Evlerinde gerçekleşen etkinliklerde konuşan Taşdelen, “Tüm hizmetlerimizi iktidardan yardım görmeden yapıyoruz. Bir kuruş borç almadık, kredi kullanmadık. Çünkü biz rant için değil halk için çalışıyoruz” dedi. Beysukent Çankaya Evi’ndeki yılsonu etkinliğine Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal Yıldız da katıldı. Yıldız, “En büyük paydaşımız olan Çankaya Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.
Çankaya Belediyesinin 22 Çankaya Evinden; Ayrancı, Cebeci, Umut, Bademlidere, Mürsel Uluç, Bayraktar, Çiğdem, Emek, İsmail Cem, Maltepe, Mimar Sinan, Yüzüncü Yıl kursiyerleri de yıl boyu ürettiklerini Başkan Taşdelen ve vatandaşlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.