1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çavuşculu; “Kendini Yenilemeyenler, Yenilmeye Mahkumdur”

Çavuşculu; “Kendini yenilemeyenler, yenilmeye mahkumdur”

Şereflikoçhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından verilen iletişim seminerinde konuşan ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, yeniliğe ve gelişime atıfta bulunarak, “Kendini yenilemeyenler, yenilmeye mahkumdur” dedi.

 

Şereflikoçhisar Belediye Toplantı Salonunda çok sayıda esnafın yanı sıra protokolün de katılımı ile gerçekleştirilen 'Müşteri İlişkileri ve Memnuniyetin Anahtarı' konulu iletişim semineri renkli görüntülere sahne oldu.

TRT (E) Spikeri Eğitimci Cahit Maaç tarafından verilen 'Müşteri ilişkileri ve Memnuniyetin Anahtarı'  isimli iletişim seminerinde öğrencilerin hazırladığı ve oynadığı Müşteri Skeci esnafların büyük beğenisini kazandı. Düzenlene eğitim seminerine Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat yıldırım,  Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, Belediye Başkanı Ferda Polat ve Belediye Meclis Üyeleri, Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Meltem Keskin Köylü, Birim Amirleri, Şereflikoçhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin ve Yönetim kurulu Üyeleri ile çok sayıda esnaf katıldı.

İletişim seminerinde ilk olarak Şereflikoçhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin bir konuşma yaptı. Oda Başkanı Çetin katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında; “İletişim seminerindeki amacımız; işyerlerinin vitrinlerini her geçen gün yenilemeye çalışan esnaf ve sanatkarlarımız ile yanlarında çalışan tezgahtar, kalfa ve çırakları bilgilendirmek, onlara yardımcı olmak, bu konuda faydalı olmaya çalışmak. Şereflikoçhisar halkına ve esnafına bir çağrım olacak. Şereflikoçhisarımızın gelişmesi, esnafımızın ekonomik yönden desteklenmesi için özellikle alışverişlerimizi Şereflikoçhisar esnafımızdan yapmalarını hassaten rica ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Çetin’in konuşmasının ardından Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat’ta kısa bir konuşma yaparak Belediye Başkanlığı olarak 2017 yılında yapılacak olan çalışmalardan bahsetti.

Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat Yıldırım esnaf ve Sanatkarlara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında seminerin ve yapılış amacının önemine değinen Yıldırım; "İçinde bulunduğumuz çağ 21. Yüzyıl teknoloji çağı. Artık teknolojinin teknoloji ürettiği bir çağdayız. Bilgilerin çok sık şekilde eskidiği, kişinin başta kendisini,  kurumların kendilerini çok sık yenileme ihtiyacının olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bu da her alanda olduğu gibi ticari alanda rekabeti kaçınılmaz kılıyor. İşletmelerin, kurumların rekabet ortamında piyasadan pay alabilmek, ayakta kalabilmek için değişim ve dönüşüme ihtiyacı var. Bu anlamda acımasız rekabet koşullarında ürünün sadece fiyatının ve kalitesinin yanında toplam kalite dediğimiz sunumla desteklenmesi kaçınılmaz." dedi.

Seminerde son olarak Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculubir konuşma yaparak; “ANKESOB olarak aylardır Odalarımızın başkan ve yöneticileri ile esnaflarımız için bu tür eğitim çalışmalarını sürdürüyoruz. Kendini yenilemeyenler, yenilmeye mahkumdur. Günümüz teknolojileri gelişiyor. Sadece teknolojinin gelişmesiyle olmaz, kişilerde kendini geliştirir. Eğer biz kendimizi geliştirmezsek, bu eğitimleri almazsak, “Zaten ben biliyordum, Biz çok yıllar önce bunları duymuştuk” dersek geri kalırız. Böyle bir şey yok. Eğitim devamlılık ister. Devamlı eğitim alanlarda kendilerini geliştirirler. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyor, ANKESOB adına saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından TRT (E) Spikeri Eğitimci Cahit Maaç tarafından 'Müşteri İlişkileri ve Memnuniyetin Anahtarı' konulu seminer verildi. Seminerde müşteri, müşteri  ilişkileri, müşteri memnuniyeti, müşteriyi anlamak, müşteri ile iletişim, sen dili, ben dili, müşteri kazanmada başarı, müşteri beklentileri, öfkeli müşteriye karşı davranış, şikayetler ve çözümü, müşteriye karşı önyargıdan kurtulma, mimiklerin ve beden dilinin kullanımı ve dinleme sanatı konuları sinevizyon destekli olarak anlatıldı.

Eğitimci Cahit Maaç’ın seminerinde ayrıca Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırladığı 'alışveriş' konulu skeç sahnelendi.

Programın sonunda Eğitimci Cahit Maaç’a, Kaymakam Sedat Yıldırım’a ve Belediye Başkanı Ferda Polat’a Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin tarafından çiçek takdim edildi. Seminer sonrası hatıra fotoğrafı çekilmesi ile eğitim semineri sona erdi. Seminerin ardından programa katılan protokol üyeleri ve katılımcılar onuruna Güneştepe Sosyal tesislerinde yemek verildi.

BENZER HABERLER