1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ceylin'in Ölümünde Son Dakika Gelişmeleri

Ceylin'in ölümünde son dakika gelişmeleri

İzmir Ödemiş'te kaybolan ve cansız bedeni günler sonra komşularının bodrumunda bir sandıkta bulunan Ceylin Atik'in ölümü Türkiye'yi sarstı! Vahşet sonrası komşu çift gözaltında.

10 yaşındaki Ceylin Atik’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda incelendi. İlk belirlemelere göre Ceylin’in başının arka bölümünde travmatik bir bulgu sonrasında ekimoz tespit edildi.

Alınan bilgiye göre raporda ayrıca sütür (kafadaki kemiklerin birleşme yerinden ayrılması) tespit edildi. Cesedin üzerinde tecavüze dair herhangi bir bulguya rastlanmadı. Örnekler alındı. İki gün havasız ortamda kaldığı için cenazede bozulmalar tespit edildi. Ceylin’in nasıl yaşamını yitirdiği gerekli testlerden sonra ortaya çıkacak.

'KORKTUM SAKLADIM'

Komşu Ş.T.’nin ilk ifadesinde, "Ceylin yere düştü öldü, ben de korktum sandığa sakladım" dediği belirtiliyor. Eşiyle birlikte gözaltına alınan söz konusu kadının 2 çocuğunun 2008 ve 2009'da hayatını kaybettiği öğrenildi. Cansız bedeni binanın bodrum katında, sandık içinde bulunan küçük çocuğun vahşice boğularak öldürüldüğü değerlendiriliyordu.

İKİ ŞÜPHE DEĞERLENDİRİLİYOR

Ceylin'in feci ölümüyle ilgili iki iddia da ortaya atıldı. Buna göre çiftin daha önce 2 kız çocuğunun öldüğü, psikolojik sorunlar yaşadığı ileri sürülen Ş.T.'nin Ceylin'i boğarak öldürdüğü ardından sandığa koyduğu ihtimali değerlendiriliyor.

ESKİ KOMŞUSUNDAN ŞOK İFADELER

Fox TV'de Ceylin olayının tartışıldığı programa canlı bağlanan Ş.T.'nin eskiden oturduğu mahalledeki komşusu oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı. Eski komşusu, Ş.T.'nin çocuklara karşı nefret dolu olduğunu ve sürekli çocuk sesine tahammül edemediğini söylediğini belirtti. Eski komşu, davranışlarındaki tuhaflıktan korktuğu için polise başvurduğunu ve kendi çocuklarına bir şey olması durumunda olayın sorumlusunun Ş.T. olacağını anlattığını söyleyerek, "Bu şikayetten sonra evi satıp mahalleden taşındılar. Kocası da Ş.T.'yi sürekli dövüyordu. İlk iki çocuğu öldüğü için 'bunu da öldürürken seni ben öldürürüm' diyordu sürekli" dedi.