1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çöp Konteynerleri Dağıtılmaya Devam Ediyor

Çöp Konteynerleri dağıtılmaya devam ediyor

Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde hizmete sunduğu yeni model hijyenik çöp konteynerleri, cadde ve mahallelere dağıtılmaya devam ediyor. Üretim süreci baştan sona Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Mamak Kayaş Atölyeleri’nde yapılan konteynerlerden, Temmuz Ayı’ndan bugüne 500 adet yapıldı.

 

Her yere dağıtılacak

 

Hem ayak pedalı hem de elle açılabilen yeni sistem çöp konteynerlerin bu yıl tüm Mamak’a yerleştirileceğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Atölyelerimizde yapılan üretimlerle doğru orantılı olarak mahalle ve caddelere dağıtımlarımız gerçekleştiriliyor. Mamak, hem şehir estetiğine katkı sunacak hem de halk sağlığını koruyacak daha modern sistemlere geçiyor” dedi.

 

Görüntü ve gürültü kirliliğini önlüyor

Toplam 190 parçadan oluşan yeni model çöp konteynerleri 1400 litrelik hacme sahip. Tüm üretim ve montaj aşamasının büyük bir titizlikle yapıldığı atölyede üretilen konteynerler soğuğa ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı. Konteynerlerin kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile görüntü ve gürültü kirliliğini de önlüyor.