1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Kez Daha Altındağ’Da

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha Altındağ’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, bir kez daha Altındağ’a geldi. "İtfaiye Meydanı" olarak da bilinen Ulus Erbakan Meydanı'nda 4 yıl önce yapımına başlanılan caminin açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. 7 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği Melike Hatun Camii’nin açılış törenine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı açılış törenine devlet erkanı da büyük bir katılım sağladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın gerçekleştirdiği duanın ardından devlet erkânı Cuma namazı kıldı.

Cumhurbaşkanı’na sevgi çemberi

Ankara’nın tarihi ve kültürel mirasını bünyesinde barındıran Altındağ, bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Daha önce pek çok kez Altındağ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a vatandaşlar, sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan Altındağ’daki cami açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu:

 “Sevgili Ankaralılar, çok değerli kardeşlerim, Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi, hepimizin üzerinde olsun. Sizleri saygı ile muhabbetle selamlıyorum. Melike Hatun Camisi'nin âlem-i İslam'a hayırlı olmasını diliyorum. Melike Hatun, 14. yüzyılda yaşamıştır. Kendisi de aslen Ankaralı olan Melike Hatun'un kabri Taşçılar Sokak'ta bulunmaktadır. Melike Hatun, Ankara'da birçok camii, medrese yaptırmıştır. Bu eserlerin en önemlileri Hatuniye Mescidi, bir diğer adı ile Kara Medrese'dir. Caminin inşasına katkıda bulunan hayırseverlerimizi, mimarından mühendisine, hattatına, tüm işçi kardeşlerime huzurunuzda şahsım milletim adına teşekkür ediyorum.

Açılışa katılan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile birlikte devlet erkanını ve değerli Ankaralıları bugün Altındağ’da görmekten büyük onur duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız daha önce pek çok kez Altındağ’a gelmişlerdi. Altındağ’a kazandırılan Melike Hatun Camisi’nin Ankara’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.” diye konuştu.

BENZER HABERLER