1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Gökçek Açıklaması !

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Gökçek açıklaması !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Belediye Başkanlarının istifalarıyla ilgili süreç hakkındaki soruya Erdoğan, çok çarpıcı ifadelerle cevap verdi.

Erdoğan soruya verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

 "İstanbul’da Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi. 

Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde... Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adımın atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. İstifa, partiden ayrılma, kopma demek değildir. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. İl başkanları toplantısında da söyledim; ‘Ben buraya geldim, burada ilanihaye kalayım’ olmaz."

Bir gazetecinin "Başkanlar istifa etmezse ne olacak?" sorusuna ise Erdoğan, "Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur." diyerek cevap verdi.