1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’In Altındağ Sevgisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Altındağ sevgisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Altındağ Kültür Sarayı’nda AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen iftara katıldı. Bu yıl Ramazan ayında ikinci kez Altındağ’a gelen Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, “AK Parti, kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla her kökenden, meşrepten insanıyla 80 milyonun tamamının partisidir." ifadesini kullandı. İftar sonrası AK Parti Kadın Kolları’nın hazırladığı tanıtım filmini izleyen Erdoğan, gözyaşlarına hâkim olamadı.

“Muhabbetin hâkim olduğu bir sofradayız”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin de bulunduğu, Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen vefa iftarına yaklaşık bin kişi katıldı.Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’in son dönemlerine girildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle anlamlı bir sofrada, muhabbetin hakim olduğu bir sofrada bir araya geldik, biliyorsunuz şair güzel söylemiş, 'Muhabbetten Muhammed oldu hasıl. Muhammed'siz muhabbetten ne hasıl?'" diye konuştu ve sözlerini şöyle sürdürdü.

“Ülkemizin bugün ulaştığı seviye elbette önce milletimizin emeğinin, sonra da AK Parti'nin son 15 yılda hayata geçirdiği reformların eseridir. En büyük reformumuz ise ülkemizde devletle millet arasındaki soğukluğun ortadan kaldırılması, cumhur ile cumhuriyetin barıştırılmasıdır”