1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Dikkat! Meteroloji'den Yağış Uyarısı!

DİKKAT! Meteroloji'den yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Başkent Ankara'da son zamanlarda artış gösteren sıcaklıklar geçtiğimiz hafta boyunca etkisini göstermeye devam etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Başkent Ankara'da son zamanlarda artış gösteren sıcaklıklar geçtiğimiz hafta boyunca etkisini göstermeye devam etti. Yeni haftada sıcaklıklar düşecek mi? Detaylar haberimizde...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 18 Temmuz 2017 Salı ve 19 Temmuz 2017 Çarşamba günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Yapılan son değerlendirmelere göre Ankara'da Salı günü sıcaklıklarda herhangi bir değişim olmazken, Çarşamba gününden itibaren 3-4 derece düşeceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


- 18 Temmuz 2017 Salı günü 32 derece ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

- 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü 28 derece ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. 

En düşük sıcaklıkların 18 Temmuz Salı 18 ve 19 Temmuz Çarşamba 17 günü derece olacağı tahmin ediliyor.

 

POYRAZ FIRTINASINA DİKKAT! 

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde halen kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esen rüzgarın yarın (18.07.2017 Salı) Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KIYILARDA ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLAR

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün gece saatlerinden sonra ve yarın (18.07.2017 Salı) İstanbul, Bursa ve Yalova çevreleri ile Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak ve Bartın) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

MARMARA'NIN BATISINDA KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!

ağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerinden sonra ve yarın (18.07.2017 Salı) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.