1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Eğitim İşbirliği Protokolü Imzalandı

Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı

 

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, sektörlerin iyi yetişmiş nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyduğunu, bu doğrultuda imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü'nün çeşitli meslek dallarında geleceğin nitelikli elemanlarının yetişmesine önemli katkıları olacağını kaydetti.

 

ANKESOB ve ANKESOB'a bağlı ilgili odalar ile Altındağ Kaymakamlığı Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında 'Eğitim İşbirliği Protokolü' imza töreni gerçekleştirildi.   

Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende, ANKESOB Başkan Vekilleri Hüseyin Ar, Hasan H. Çavuşculu ve ilgili oda başkanları ile Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr.  Zülkarneyin Avcı ve Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aslan tarafından 'Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı.

Eğitim İşbirliği Protokolü; ANKESOB ve ilgili odalar ile Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında;  imkanları birleştirmek suretiyle, sektörlere ihtiyaç duyulan işgücünü yetiştirmek ve oda üyesi çalışanların nitelik ve niceliğinin artırılmasına katkıda bulunmak, yeni teknolojileri etkin ve verimli kullanma becerisini kazandırarak, uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücünü yetiştirebilmek için tanzim edilen işbirliği esaslarını kapsıyor.

Eğitim İşbirliği Protokol imza töreninde bir konuşma yapan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, okul sektör işbirliği kapsamında gerçekleştirilen Eğitim İşbirliği Protokolü'nün önemine vurgu yaparak, "Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü'nün ilgili sektörlerde geleceğin nitelikli meslek elemanlarının yetişmesine, dolayısı ile ülkemizin ekonomik ve sosyal hayatına önemli katkıları olacağına inanıyorum. Protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar Ge Müdürü Erdoğan Özen, Eğitim İşbirliği Protokolü'ne  ANKESOB'un yanı sıra okulda bölüm ve alanları olan 6 meslek odasının iştirak ettiğini vurgulayarak, "Protokole; Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Elektrik, Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Kalorifer, Sıhhi Tesisat, Doğalgaz İzolasyon Montajcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası da dahil oldu. Protokol gereği okulda meslek dallarında sektörlerimizin ihtiyaç duyduğu işgücünü yetiştirmek ve mevcut esnaf ve sanatkarlarımızın bilgi ve becerilerinin gelişen teknolojiye uygun olarak geliştirilmesini sağlamak için teknik öğretmenler eşliğinde teorik ve pratik mesleki eğitim, laboratuvar ve atölye destekli çeşitli programlar şeklinde uygulanacak." diye konuştu.

Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aslan, Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Türkiye'nin en köklü ve önemli meslek liselerinden biri olduğunu belirterek, öğrencilerin okuldan meslek edinerek mezun olduklarını söyledi. Okul hakkında kısa bir bilgi aktaran Okul Müdürü Ali Aslan, "1905 yılında eğitim öğretim hizmetine başlayan okulumuz, Ankara'nın hatta Türkiye'nin en eski meslek lisesidir.  Sanayi piyasasına çok önemli isimler yetiştiren okulumuzda bugün 92 öğretmen ile 5 bölümde 1014 öğrencimize eğitim öğretim verilmektedir. Protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar Ge Müdürü Erdoğan Özen ile okulumuz öğretmenlerinden Haydar Battaloğlu'na da teşekkür ediyorum. Eğitim İşbirliği Protokolü'nün her iki kurum için de hayırlı işlere vesile olmasını, sektörlerimizi ve mesleklerimizi geliştirici önemli sonuçlara kapı açmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr.  Zülkarneyin Avcı da yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların temsilcilerini okullarından ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek,  Eğitim İşbirliği Protokolü'nün hayırlı olması temennisinde bulundu. Avcı, "Eğitim İşbirliği Protokolü inşallah ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli eleman yetiştirme noktasında çok önemli bir boşluğu doldurur. Bu protokol inşallah ileride sonuç odaklı gerçekleştirilecek işbirliğinin de başlangıcı olur. Hayırlı olsun." dedi.

BENZER HABERLER