1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Engelli Hakları Için Yürüdüler

Engelli hakları için yürüdüler

Keçiören Belediyesi, engelli haklarına dikkat çekmek ve vatandaşların duyarlılığını artırmak için "Destek varsa engel yok" sloganıyla bir yürüyüş düzenledi.

“Avrupa-Akdeniz Bölgesinde Demokrasi Sanatı Projesi" kapsamında düzenlenen  ve engelli hakları konusunda toplumsal farkındalık düzeyini artırmayı amaçlayan sivil eylem, özellikle kaldırım işgaline karşı da herkes duyarlı olmaya davet etti. İncirli Merkez Camiinin önünden başlayan yürüyüş Aşağı Eğlenceye kadar devam ederken, akülü ve tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların yaşadıkları zorlukları gündeme getirmek için engelli rampalarına park etmiş araçlara hazırlanan el broşürleri bırakıldı.

PROJENİN SİVİL EYLEMİNE TAM DESTEK
Gençlerin günlük yaşamlarında kendi görüşlerini şekillendirmek üzere eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik medya, görsel sanatlar, müzik, film ve edebiyat alanlarında sanatı kullanarak insan hakları, demokrasi, özgürlük, eşitlik, ayrımcılık ve kültürel çeşitlilik gibi temaları konu olan bir dizi faaliyet ve atölye çalışmalarını içeren  “Avrupa-Akdeniz Bölgesinde Demokrasi Sanatı” projesi  kapsamında Keçiören Belediyesi’nin koordinasyonunda gerçekleşen sivil eylem farkındalık yürüyüşü, çevredekilerden de destek gördü.

Anna Lindh Vakfı tarafından finanse edilen ve  Keçiören Belediyesi'nin ortağı olduğu  “Avrupa-Akdeniz Bölgesinde Demokrasi Sanatı Projesi, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Hırvatistan Petit Philosopy ve İncirli Anadolu Lisesi iş birliğinde gerçekleştiriliyor.  Proje, demokrasinin görsel sanatlar atölye faaliyetleriyle sona erecek.