1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ercan Soydaş'tan Ankaragücü Gündemine Dair Açıklamalar

Ercan Soydaş'tan Ankaragücü gündemine dair açıklamalar

Ankaragücü başkan vekili ve futbol şube sorumlusu Ercan Soydaş, Sporanki yayın yönetmeni Orhan Sal’a önemli açıklamalar yaptı.

Ligin bitmesinden sonra özellikle maddi konular ve kaynak bulmak üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Soydaş, Ankara’daki herkesten destek beklediklerini belirtti.

Soydaş, “Ligin bitimiyle birlikte yeni sezon için neler yapabiliriz buna yoğunlaştık. En büyük engelimiz ekonomik sıkıntı çekmemiz. 4,5 yıldır yönetimdeyiz. Bugünlere gelip, bu sezonu da şampiyon tamamlamamızda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Melih Gökçek’in katkısını büyük. Maddi anlamda Melih Bey’in ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kulübe katkısını inkar edemeyiz. En büyük desteği o verdi. Ancak Ankaragücü tüm Ankara’nın, halkın takımı. Bunu şampiyonluk sürecinde gördük ve canlı canlı yaşadık. Her kesimden Ankaralı bizim yanımızda oldu. Şehir kenetlendi. Manevi anlamda destek verdi. Tüm siyasi partilerden ve belediyelerden de manevi güç ve destek aldık. Ancak ilçe belediyelerimizden de maddi katkılar bekliyoruz. Malatya’daki ufacık bütçeli belediyelerden bile Yeni Malatyaspor’un şampiyonluk sürecinde para yardımı gitti. Bizim Ankara’da dev bütçeli ilçe belediyelerimiz var. Hepsinden de buna benzer yardımlar bekliyoruz.” Dedi.

Başkan Melih Gökçek’le Ankaragücü üzerine oturup konuştuklarını belirten Soydaş, “Melih Bey’in sezon devam ederken Ankaragücü’nü almak istediği yönünde açıklamaları vardı. Lig bitince kendisiyle Başkanımız Mehmet Yiğiner ile birlikte oturup konuştuk. Mehmet Bey, Melih Bey’e Ankaragücü’nde yola devam etmek istediğini ve başkanlığı bırakmak istemediğini belirtti. Melih Bey’de buna saygı gösterdi ve ellerinden gelen katkıyı vereceklerini belirtti. İlk planda belediye şirketlerinden reklam gelecek, daha sonra Büyükşehir bütçesinden katkı verilecek. Bu da bizi mutlu etti. Şimdi aynı katkıları ilçe belediyelerinden bekliyoruz. Bu takım tüm Başkent’in takımı. Biz Ankaragücü menfaatlerini gözeterek siyaseti bir kenara bıraktık. Kimseyi ayrıştırmıyor, dışlamıyoruz. Her kesimden destek bekliyoruz. Bu anlamda sms kampanyası da başlattık. Sağ olsun taraftarımız da sahip çıktı. Ancak nihayetinde onlarında imkanları sınırlı. Yapılan tüm yardımlara teşekkür ediyoruz. Ancak bizim daha çok Ankara’daki büyük kuruluşlardan yardım almamız lazım” dedi.

Önemli bir kaynak sıkıntısı yaşamalarına rağmen, sorunları çözeceklerini belirten Ercan Soydaş, “Sıkıntılar yaşasak bile bu  saatten sonra Ankaragücü’nde geriye dönüş olmaz. Artık geriye gitmemeliyiz. Çok büyük badireler atlattık. Ama düzlüğe çıktık. Bugün için ilk planda amacımız iç transferi halletmek, Ulusal lisansı almak ve oyuncularımızın geriye dönük paralarını vermek. Erciyes galibiyetinin primlerini zaten ödemiştik. Sırada şampiyonluk primleri ve Ulusal Lisansı almak var. Bunu da en kısa zamanda ödeyeceğiz. İç transferde oyuncularımızla görüşüyoruz. Çoğu tatilde. Dönüşlerinde hepsiyle anlaşma yoluna gideceğiz. Zaten bazıları ile anlaştık. Kadroyu muhafaza etmek istiyoruz. İlk planda bunları çözüp teknik direktörümüzü belirleyeceğiz. Başkanımız Mehmet Yiğiner her gün kulüpte ve her şeyi yakından takip ediyor. Spor adamlarıyla, menajerlerle fikir alış-verişinde bulunuyor. Bu bir nevi danışmanlık” şeklinde konuştu.

Ankaragücü’nden ayrıldığını açıklayan İsmet Taşdemir’in “Ankaragücü profosyonel yönetilmiyor” şeklindeki sözlerini de değerlendiren Ercan Soydaş, “İsmet Taşdemir benim Ankaragücü yönetiminde bulunduğum dönemde en uyumlu çalıştığım teknik direktörlerden birisidir. Oyuncularla yönetim arasında iyi köprü olmuştur. Az sıkıntı getirmiştir. Kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. Ancak bizim kulübü profosyonelce yönetiyoruz diye bir iddiamız yok. Zaten yönetim olarak biz genelde esnaf kökenliyiz. Her şeye rağmen, bunca parasızlık ve imkansızlık içinde kulübü buralara getirmeyi başarmamızda kulübü nasıl yönettiğimizi gösterir” ifadelerini kullandı.  

HABER: SPORANKİ