1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'a Bu Ay Içinde 2 Kütüphane

Etimesgut'a bu ay içinde 2 kütüphane

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bu ay içinde Etimesgut'a 2 kütüphane ve okuma evi kazandırdı. Etimesgut Kent Konseyi bünyesinde 'Kent Kütüphanesi' oluşturuldu. 110 kişilik kütüphane, gençlerin nezih ve huzurlu bir ortamda ders çalışmalarına imkan sağlıyor. Ders çalışan gençlere ücretsiz çay ikramı yapılıyor, internet bağlantısı sağlıyor.

Etimesgut Belediyesi, Atatürk Ormanı içerisinde yeni kurulan Atatürk Müzesi bünyesindeki okume evini de hizmete açtı. Özellikle üniversite öğrencileri için hizmet veren okuma evine gelen gençler, orman içerisinde kuş cıvıltıları arasında ders çalışıp kitap okuyabiliyorlar.

GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için belediye olarak onları her zaman desteklediklerini  belirterek, "Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve sağlıklı bir ortamda yetişmeleri için spor ve yaşam alanları inşa ettik. 132 bin metrekarelik alan üzerine 5 bin yetişkin ağaç dikerek oluşturduğumuz Atatürk Ormanımıza Atatürk Müzesi ve Okuma Evi de inşa ettik, hizmete açtık. Okuma evimizi özellikle üniversiteye hazırlanan ve üniversite eğitimi gören gençlerimize yönelik düşündük. Kent Konseyimiz bünyesinde de Kent Kütüphanemizi oluşturduk. Gençlerimizden okuma evi ve kütüphanemizi yoğun kullanmalarını istiyorum" dedi.