1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'a Modern Kurban Satış Alanı

Etimesgut'a modern kurban satış alanı

Etimesgut Belediyesi, Yapracık Mahallesi eski Taş Ocağı mevkiine modern kurban satış ve kesim yeri inşa ediyor. Görüntü ve çevre kirliliğinin yaşanmaması, vatandaşların kokusundan rahatsız olmaması için yerleşim alanlarından uzak bir noktaya yapılan kurban pazarında; satıcı ve alıcı vatandaşların mağdur olmaması için tüm donatılar yapılıyor. Kurban satış noktasının ulaşım, su, ışıklandırma gibi temel eksikleri süratle gideriliyor. İbadethane, lavabo, dinlenme alanları oluşturuluyor.

Kurbanlıkların gelmesiyle birlikte kurbanlıklar için su ve gübre dağıtımları gerçekleştirilecek. Veteriner hekimler düzenli olarak kontrollerini yapacaklar. Temizlik ve ilaçlama ekipleri çalışmalarını aksatmadan sürdürecek. Zabıta Müdürlüğü tarafından kurban pazarında düzen ve güvenlik 24 saat sağlanacak.

TAHSİSLER 8 AĞUSTOS'TA
Kurban satış yerlerinin tahsisi 8 Ağustos Salı günü gerçekleştirilecek. Kurbanlık satış yeri almak için başvuracakların, 'Dilekçe, nüfus cüzdan fotokopisi, ikametgah ilmühaberi, 1 adet fotoğraf, küçükbaş hayvan nakil belgesi, büyükbaş hayvanlar için pasaport, hayvan kulak küpe numara listesi, veteriner sağlık raporu ve aşı kaydı belgesi' bulundurmaları gerekiyor. Kurban satış yerlerinin tahsisinin ardından ilk kurbanlıklar 13 Ağustos'ta satış yerine getirilebilecek.

KESİM NOKTALARI
Etimesgut Belediyesi, belirlenen kesim noktaları dışında kurban kesimine izin vermeyecek. Etimesgut’taki kurban kesim noktaları şunlar: Yapracık Kurban Satış Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazaryeri, Eryaman Köyiçi Pazaryeri, Süvari Mahallesi Pazaryeri,  Elvankent Kapalı Pazaryeri, Topçu Mahallesi Pazaryeri, Atayurt Mahallesi Kapalı Pazaryeri.