1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'a Yeni Havuzlar...

Etimesgut'a yeni havuzlar...

Etimesgut Belediyesi'nin Göktürk Yaşam Merkezi ve merkez kapalı yüzme havuzları büyük ilgi görüyor. 2 havuz, 600 bine yaklaşan ilçeye yeterli gelmeyince, Başkan Enver Demirel, ilçeye 3 havuz daha kazandırıyor. Elvan ve Güzelkent havuzları yakında hizmete girecek, Bağlıca havuzunun inşaatı ise başladı.

Havaların ısınmasıyla birlikte tatile gidemeyen Etimesgutlular, Etimesgut Belediyesi'nin havuzlarında soluğu alıyor. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile merkez yüzme havuzu serinlemek isteyenlerle dolup taşıyor. İki tesisin de yüzme kurs kontenjanları tamamen doldu. Yaklaşık 1000 çocuk kurslara katılmak için sıra bekliyor. Her seansta yaklaşık 60 kişinin yüzdüğü tesislerden, günlük 600 kişi yararlanıyor.

5 HAVUZU OLACAK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, havuzların 4 mevsim büyük talep gördüğünü, talepleri karşılamakta zorlandıklarını söyledi. Etimesgut'un havuz ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak yeni tesislerin inşasının sürdüğünü kaydeden Demirel, " Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezimiz bünyesinde modern ve nezih havuzumuz hizmet veriyor. Merkez mahallemizdeki havuzumuzu da sil baştan yeniledik. Bu iki havuzumuz her yaştan büyük ilgi görüyor. Nüfusu 600 bine ulaşan ilçemiz için bu havuzlar artık yeterli gelmiyor. Güzelkent ve Elvan mahallelerimizde inşa ettiğimiz aile yaşam merkezleri ile Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Merkezi bünyesindeki havuzlarımızı da ilçemize kazandıracağız. Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizin kaba inşaatlarını tamamladık. Bağlıca'daki tesisimizin inşasına da başladık. 1 yıl içerisinde 3 havuzumun da hizmete girmesiyle 5 havuza sahip olacağız" dedi.