1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut, Başkent'te Kültürün Ve Sanatın Merkezi Oldu...

Etimesgut, Başkent'te kültürün ve sanatın merkezi oldu...

Etimesgut Belediyesi'nin Atatürk, Korkut Ata, Atakent, Göktürk, Halide Edib Adıvar, Turan, Ülkü, Turkuaz, Atabey, Ziya Gökalp isimlerini taşıyan yaşam ve eğitim merkezlerinden 1 yılda yararlananlarının sayısı 500 bini aştı. Etimesgut, Başkent'te kültürün ve sanatın merkezi oldu.

ETKİNLİKLERİN ADRESİ KORKUT ATA
Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi 800 kişilik Ömer Seyfettin Salonu ve bin kişilik Neşet Ertaş Salonu ile sergi alanlarıyla kültür sanatın merkezi haline geldi. Merkez, 1 yalda 85 sergi, 30 konser, 50 toplantı ve seminer, 20 tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı.

FARKLI HOBİLER ATAKANT'TE
Etimesgut Belediyesi Atakent Sosyal Tesisleri, eğitim görenlerin, yöresel lezzetleri tadanların ve spor yapanların tercihi oldu.  En farklı hobileri aynı çatı altanda buluşturan tesis yılda 70 bin kişiye hizmet verdi.

HERKESİN KONSEYİ
Emekli, kadın, genç, engelli, muhtar, sivil toplum kuruluşları, mahalle yöneticilerinin yanı sıra toplumun tüm kesimlerine açık olan Kent Konseyi, her yaştan 6 bin kişiye hizmet verdi. Konseydeki Kent Kütüphanesi hergün onlarca gence nezih bir ortamda ders çalışma imkanı sağlıyor.

YAŞAM MERKEZİ GÖKTÜRK
Bünyesinde kapalı yüzme havuzu, oyun alanları, eğitim birimleri, hamamlar, güzellik merkezleri bulunan Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi'nden yararlananların sayısı yıllık 100 bine ulaştı. 10 etiSEM merkezinde meslek ve beceri eğitimini ücretsiz sunan Etimesgut Belediyesi, yıllık 6 bin kişinin bu hizmetten yararlanmasını sağladı.

SPOR ALANLARI
Etimesgut Belediyesi'nin Turkuaz ve Atabey Spor Merkezleri sporun merkezi haline gelirken, bu yıl hizmete giren Ülkü ve Turan Spor Tesisleri 7'den 77'ye herkese spor imkanı sunmaya başladı.