1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut Belediye Meclisi, 5 Parka Şehit Isimleri Verdi

Etimesgut Belediye Meclisi, 5 parka şehit isimleri verdi

Etimesgut Belediye Meclisi, Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 5 parka şehit isimleri verdi. 

Etimesgut Belediyesi, 4'ü Ayyıldız, 1'i Bağlıca Mahallesi'nde 5 yeni parkın yapımını tamamladı.  Belediye Meclisi, toplam alanı 35 bin metrekareyi bulan parklara isim verilmesini içeren komisyon raporunu görüştü. Rapor, MHP, AKP ve CHP'li üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

ŞEHİT İSİMLERİ
Rapor doğrultusunda Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Levend Kuşdal, Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Piyade Assubay Kıdemli Başçavuş Volkan Külekçi, 15 Temmuz kalkışmasında şehit olan Özel Harekat Memuru Mehmet Akif Sancar ve Hakkari'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüsnü Önkal'ın ismi Etimesgut Belediyesi'nin yeni parklarına verildi. Ayyıldız Mahallesi'nde tamamlanan 12 bin metrekarelik yeni parka da şehit isminin verilmesi kararlaştırıldı.

TÜM ŞEHİTLER BİZİMDİR
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, inşa ettikleri parkların birçoğuna şehit isimlerini vererek şehitlerin aziz hatıralarını Etimesgut'ta yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Demirel, "Tüm şehitler bizimdir. 17 Şubat şehitlerimiz için, 15 Temmuz şehitlerimiz için hatıra ormanları kurduk. 40'ın üzerinde şehidimizin ismini parklarımıza verdik. Şehit ailelerimizin ailelerine destek vererek emanetlerine sahip çıkıyoruz. Allah şehitlerimizden razı olsun, mekanları cennet olsun" dedi.