1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut Belediyesi, Aynı Anda 10 Projenin Inşaatını Yürütüyor

Etimesgut Belediyesi, aynı anda 10 projenin inşaatını yürütüyor

İnşaat yatırımları ve örnek projeleri ile Türkiye'nin en fazla yatırım yapan belediyesi olan Etimesgut Belediyesi, aynı anda 10 projenin inşaatını yürütüyor. Başkan Demirel, devam eden 5 büyük projeyi tamamlamak üzere yoğun çalıştıklarını belirterek, ihale süreci tamamlanan 5 yeni yapım işine daha başladıklarını açıkladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında meclis üyelerini hizmet ve yatırımlar hakkında bilgilendirdi. Meclis kürsüsünden ihalesi biten ve yapımına başlanan büyük yatırımların maketlerini gösteren Demirel, daha sonra maketleri AKP, CHP ve MHP üyelerine dağıtarak yakından incelemelerini sağladı. Meclis üyeleri, projeleri inceleyerek detaylarına ilişkin Demirel'e sorular yönelttiler.

PROJELERİ ANLATTI
"Etimesgut yalnız özel sektör eliyle değil, belediyemizin yaptığı yatırımlarla adeta şantiyeye döndü" diyen Demirel, şunları kaydetti: "Manevi değerlerimiz için 4 önemli projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Bunlardan ilki Ahi Elvan Camiisi'dir. Orta Asya'nın İslam alimlerinden Yusuf Hemedani'nin cami ve kabrinin benzeri olacak camiinin inşaatına başladık. İkincisi; ilçemize adını veren Ahimesut'un Bağlıca Mahallesi'ndeki kabrini anıt mezar olarak yeniden projelendirdik. Üçüncüsü; Eryaman Köyiçi'ndeki Ahi Emiryaman'a ait mezarı da yine dönemin mimarisine uygun şekilde yeniden yapıyoruz. Dördüncüsü; Tevhit Camiisi'nin yanındaki alana müftülüğümüze güzel bir müftülük binası inşa ediyoruz. Ayrıca beşinci olarak; Şeker Mahallemize modern kapalı pazar yeri kazandıracağız. İhalelerimizi yaptık. Çalışmalara başlıyoruz. Bunların yanı sıra Bağlıca Mahallesi'ndeki eğitim, spor ve yaşam merkezi inşaatımız hızla devam ediyor. Engelsiz Yaşam Merkezi, Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizi bu yıl sonuna doğru hizmete açmayı planlıyoruz. Yine Atatürk Stadımızı yeniliyoruz. İlçemizin her yerinde tesislerimiz yükseliyor. Hizmetlerimiz devam ediyor".