1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut, Gençlik Orkestrası'ndan Konser

Etimesgut, Gençlik Orkestrası'ndan konser

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) Gençlik Orkestrası, yıl sonu konseriyle müzik ziyafeti yaşattı. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Ömer Seyfettin Salonu'nda düzenlenen konseri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de izleyerek gençlere destek oldu.

Keman, gitar ve bağlama kursiyerlerinin oluşturduğu 50 kişilik koro, izleyenlerden tam not aldı. Koronun yanı sıra genç solistler de okudukları eserlerle başarılı performans sergilediler.

GENÇLER GELECEĞİMİZ
Konser sonunda Başkan Demirel sahneye çıkarak tüm orkestra üyelerini tebrik etti. Demirel, "Eğer kendi geleceğimizi, ülkemizin, milletimizin geleceğini düşünüyorsak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkmalıyız, onlara her alanda destek olmalıyız. Gençleri eğitmezseniz, sahip çıkmazsanız onlardan bir şey bekleyemezsiniz. Bizim olanı, milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü, sanatımızı, tarihimizi, vatan, millet, bayrak sevgisini gençlerimize iyi aşılamalıyız" dedi.

HEDEFLERİMİZE ULAŞIYORUZ
Etimesgut'un ciddi bir tesisleşme içerisinde olduğunu kaydeden Demirel, "Etimesgut ilk kurulduğunda taşra kent görünümündeydi. Tesis adına hiçbir şey yoktu. O zaman ilçemizin önüne hedefler koymuştuk. Hedeflerimizin biri de bu şehri insanımızın rahatlıkla ulaşabileceği yaşam merkezleri, kültür merkezleriydi. Bu hedeflerimize ulaşıyoruz. İlçemizde birçok kültür sanat merkezleri, eğitim alanları, yaşam alanları inşa ettik. Yenilerinin inşaası devam ediyor. Bugün etiSEM bünyesinde 6 bine yakın kursiyerimiz var" diye konuştu.