1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut Halk Ekmek, Halkın Ekmeği

Etimesgut halk ekmek, halkın ekmeği

Ankara'da 250 gram standart ekmek 1 TL, kaliteli, sağlıklı, hijyenik Etimesgut Halk Ekmek ise 70 kuruş. Günde 4 ekmek tüketen Etimesgutlu bir aile, 3 ekmek yerine Halk Ekmek'ten 4 adet alarak ayda 36, yılda 432 TL tasarruf edebiliyor. Etimesgut Belediyesi, dargelirli ailelere bu yöntemle sürekli sosyal destek sağlıyor.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel tarafından 2002 yılında ilçeye kazandırılan Etimesgut Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, el değmeden, hijyen kurallarına uygun ve katkı maddesi olmadan ekmek üretiyor. Etimesgutlular besleyici, sağlıklı ve ekonomik bu lezzeti 15 yıldır sofralarında güvenle tüketiyorlar.

 

SON TEKNOLOJİ İLE

EL DEĞMEDEN ÜRETİM

5 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve 3 bin metrekare kullanım alanı olan fabrikada son teknoloji kullanılıyor. Ekmekler hiç el değmeden yüzde 100 hijyen kurallarına uyularak, içine un, maya ve tuz dışında hiçbir katkı maddesi konulmadan; kaliteli, sağlıklı ve lezzetli ekmek üretiliyor. Etimesgut halkı bu tadı seviyor ve 15 yıldır sofralarından eksik etmiyor. Günlük 250 bin ekmek kapasiteli fabrikada, ekmek üretiminin yanı sıra Ramazan ayında susamlı pide üretimi de yapılıyor ve iftara yakın saatte satış büfelerine sevkediliyor.

 

3 EKMEK FİYATINA 4 EKMEK:

YILDA 432 TL TASARRUF

Etimesgut Halk Ekmek, piyasada satılan aynı gramajdaki ekmekten yüzde 30 daha ucuza satılıyor. Ankara'da 250 gram ekmek bakkal ve marketlerde 1 TL'den satılırken, halk ekmek 70 kuruştan satılıyor. Etimesgutlular 3 ekmek fiyatına 4 ekmek alıyorlar. Günlük 4 ekmek tüketen bir aile, Halk Ekmek tüketerek aile bütçesinde ayda 36 TL, yılda 432 TL tasarruf sağlıyor.

 

HALKIN FABRİKASI,

HALKIN EKMEĞİ...

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, halk ekmek fabrikasıyla, sağlıklı ekmeği en ucuza halkın sofrasına sunduklarını söyledi. Fabrikanın açılmasıyla vatandaşların sıra beklemeden istediği kadar ekmek alabildiklerini ifade eden Demirel, “Fabrikamızda ürettiğimiz ekmeğimizi, mümkün olan en ucuz fiyata hemşehrilerimizin istifadesine sunuyoruz. Hemşehrilerimiz sağlıklı ve besleyici halk ekmeğimizi ucuza alıp sofrasında tüketiyor. Fabrikamız fiyat yönüyle piyasayı dengeleyici role de sahiptir. Ekmek fiyatlarının artışını önemli ölçüde frenlemektedir. Eğer Büyükşehir Belediyesi ile belediyemizin fabrikası olmasa, başkentliler bugün çok daha yüksek fiyata ekmek tüketmek zorunda kalacaklardır. Tüm hemşehrilerimiz ekmeğimizi güvenle ve afiyetle tüketmeye devam etsinler, ekmeklerine sahip çıksınlar” dedi.

BENZER HABERLER