1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'ta Ramazan Coşkusu Yaşanıyor

Etimesgut'ta ramazan coşkusu yaşanıyor

Etimesgut Belediyesi'nin ramazan etkinlikleriyle başkentliler dolu dolu ramazan coşkusu yaşıyor. Belediye yanına kurulan iftar çadırında dileyen iftarlığını alıp evinde orucunu açıyor dileyen de çadırda iftarını yapıyor. Çadırdan 1500 kişiye iftarlık dağıtılıyor. Belediye Aşevi iftar çadırına gelemeyecek durumdaki engelli, yaşlı ve düşkünlerin evlerine kadar iftarlık hizmeti veriyor.

 

İftar sonrası başkentliler Türk Beyleri Kent Meydanı'nda buluşuyor. Vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilaveti, şiir dinletileri, sohbetler, fasıllar, Hacivat-Karazgöz, Aşuk ile Maşuk, İbiş ile Memiş, Ateşbaz gibi geleneksel ramazan eğlenceleri ve yarışmalarla ramazanın tadını çıkarıyorlar. Festival alanına kurulan gıda fuarında yöresel lezzetler tadılırken, çocuklar da alandaki oyun gruplarında doyasıya eğleniyorlar. Meydandaki develer de herkesin dikkatini çekiyor. Develer üzerinde alanı turlayan vatandaşlar büyük heyecan yaşıyor.

 

Etkinlikler kapsamında sahne alan Abdurrahman Önül ve Hasan Sağındık binlerce kişiye ilahi ziyafeti sundu. Ramazan boyunca her akşam tasavvuf müziği icra ediliyor.

BENZER HABERLER