1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'ta Resim Sergisi Açıldı

Etimesgut'ta resim sergisi açıldı

Etimesgut Belediyesi Göktürk Yaşam ve Eğitim Merkezi'nin yağlıboya resim kursiyerleri, çalışmalarını açtıkları sergiyle görücüye çıkardılar. 200 yağlı boya ve 3D çalışmalarından oluşan serginin açılışını Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, eğitmen ve kursiyerle birlikte açtı. Açılışın ardından sergiyi gezen Demirel, eserleri tek tek inceledi, kursiyerlere görüş ve tavsiyelerini bildirdi. Demirel, çocuk kursiyerlerin çalışmalarına ayrıca ilgi göstererek, geleceğin ressamlarına moral vererek motive etti.

KURSİYERLERİ KUTLADI
Başkan Demirel, etiSEM kapsamında verdikleri resim kursu öğrencilerinin başarılı bir sergi açtığını belirterek, "Eline ilk kez fırça alan, boyayla ilk kez buluşan birçok hemşehrimizin de aralarında bulunduğu resim kursiyerlerimiz çok başarılı eserler yapmışlar. Kendilerini ve hocalarını kutluyorum" dedi.

HİZMETLERİMİZE SAHİP ÇIKINIZ
etiSEM kapsamında bu dönem 5 bin 850 kursiyerin eğitim gördüğünü belirten Demirel, "Etimesgut ölçeğinde güzel bir rakamdır. Ciddi bir eğitim seferberliğidir. Her kesimden 7'den 77'ye her vatandaşımıza ulaşıyoruz. Sadece inşaat, yol, kaldırım, park-bahçe, ağaçlandırma yapmıyoruz. Eğitime, kültüre, spora ciddi yatırım yapıyoruz. Bu şehrin güzelliklerini çoğaltmamız gerekiyor, insanımızın sosyal yaşantısını geliştirmemiz gerekiyor, yaşam kalitemizi artırmamız gerekiyor. Belediye olarak bu yönde birçok çalışma yaptık, yapıyoruz. etiSEM kurslarımızla her yıl binlerce insanımıza meslek ve beceri eğitimi veriyoruz. Lütfen bu tesisleri kullanırken ve bu hizmetlerden faydalanırken kendi malınız gibi görüp sımsıkı sahip çıkınız. Kendi cebinize, eşyanıza, aracınıza nasıl sahip çıkıyorsanız, bu hizmetleri de en az o hassasiyetle koruyunuz" dedi.