1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'ta Uyuşturucuya Karşı Yeni Yöntem

Etimesgut'ta uyuşturucuya karşı yeni yöntem

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi, uyuşturucuya karşı halk oyunları ile el ele programı düzenledi. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, önce uyuşturucuya karşı gençleri ve aileleri uyaran bilgilendirici ve eğitici programlar gerçekleştirildi, ardında 100 genç uyuşturucuya karşı 7 yörenin halk oyunlarını sergiledi. Programa Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve bini aşkın başkentli katıldı.

UYUŞTURUCUYA KARŞI UYARDI
Başkan Demirel, gençleri ve aileleri uyuşturucuya karşı uyararak, "Bu illet bizim geleceğimizi yok ediyor. Gençlerimize, çocuklarımıza sahip çıkalım. Belediye olarak, biz çocuklarımızın, gençlerimizin zamanlarını değerlendirebilecekleri spor merkezleri, yaşam merkezleri yaptık. Kent konseyimiz bünyesinde gençlik meclisi, çocuk meclisimiz var. Tüm yavrularımızı meclislerimize davet ediyorum" dedi. Kaymakam Gürel de devlet kurumlarının uyuşturucuya karşı ciddi bir mücadele ortaya koyduğuna dikkat çekerek, gençlik meclisini bu örnek programından dolayı kutladı.

100 KİŞİLİK EKİP
Etimesgut Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Açar, 100 kişilik bir ekiple aylardır bu program için çalıştıklarını vurgulayarak, halk oyunu gibi kültürel aktivitelerle ilgilenen gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu söyledi. Uzman Dr. Yüksel Özkale, uyuşturucu madde bağımlılığından korunma yöntemleri konusunda detaylı bir sunum yaparak aileleri ve gençleri bilgilendirdi.

GENÇLERE TAM NOT
Yapılan sunumun ardından Etimesgut Belediyesi Gençlik Meclisi etiSEM Halk oyunları topluluğu Antalya, Artvin, Gaziantep, Trabzon, İzmir, Bilecik yörelerinin yanı sıra ritim, potpori ve Roman oyunlarını sergilediler. Gençlerin performansı büyük alkış aldı. Gösterinin finalinde Kaymakam Gürel ve Başkan Demirel gençlerle sahneye çıkarak 10. Yıl Marşı'nı birlikte okudular.