1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'ta Yapı Bazaar Törenle Açıldı

Etimesgut'ta Yapı Bazaar törenle açıldı

Yapı, emlak ve inşaat sektörünün kalbi 7 Mayıs tarihine kadar Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı'nda atacak. Etimesgut Belediyesi, Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİMFED) Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneği tarafından Türk Beyleri Kent Meydanı'nda 2. Yapı Malzemeleri İnşaat Dekorasyon ve Emlak Günleri-Yapı Bazaar açıldı.

KİMLER KATILDI?
Açılışa Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, AKP İstanbul milletvekili Hasan Sert, CHP İstanbul milletvekili İlhan Kesici, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, BİMFED Başkanı Mustafa Şahin, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak, İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, sektör temsilcileri, iş adamı ve sanayiciler katıldı.

ETİMESGUT'TA İNSANLAR MESUT
Açılışta konuşan Başkan Enver Demirel, taşra olarak anılan Etimesgut'un artık her yönüyle modern ve çağdaş bir kent haline geldiğini belirterek, bu gelişime katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Demirel, Etimesgut'un bu gelişiminin devam edeceğini, yaşam kalitesinin daha da artacağını vurgulayarak, " 30 bin hektar mücavir alanda 600 bine yakın insanımızın yaşadığı Etimesgut mesut insanların yaşadığı şehirdir. Onlarca yapılmış donatısıyla, yeşil alanıyla, çağdaş kentleşmesiyle ülkemizin en güzel yerleşim birimlerinden biridir. Anadolu'nun her köşesinden, Ankara'dan göç alıyoruz, tercih ediliyoruz. Büyümeye gelişmeye mesut insanımızın daha da mesut olması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz " dedi.

FESTİVAL GİBİ DEVAM ETMELİ
Demirel, yapı fuarının inşaat sektörünün en hızlı yaşandığı ilçe olan Etimesgut'ta yapılmasının çok yerinde olduğunu ifade ederek, " Bakınız 1999 yılında başlattığımız Anadolu günleri festivalimizi uluslararası boyuta taşıdık; her yıl daha da zenginleştirerek devam ettiriyoruz. son 2 yıldır terör nedeniyle yapamadık. İnşallah bu yıl gerçekleştireceğiz. Bu fuar da Anadolu günleri festivalimiz gibi yıllarca devam etmeli" diye konuştu.Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirdi. Demirel ve beraberindeki oda ve dernek başkanları yapı bazaarı gezerek incelemelerde bulundular.

NELER VAR?
7 Mayıs'a kadar açık kalacak fuarda; inşaat, yapı ve dekorasyona dair birçok ürün bir arada bulunuyor, birçok farklı marka fuarda boy gösteriyor. Yeni projelerden tamamlanmış konsept projelere, yatırım bekleyen arsalardan örnek dairelere kadar birçok proje ziyaretçilerini bekliyor.