1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etimesgut'tan Bağlıca'ya Dev Yatırım

Etimesgut'tan Bağlıca'ya dev yatırım

Etimesgut Belediyesi, 53 dönüm alan üzerine kapalı yüzme havuzu, 2500 kişilik spor salonu, emekli dinlenme evi, Etimesgut Belediyespor antrenman tesisleri, etiSEM derslik ve atölyeleri, futbol, basketbol, voleybol sahaları ile caminin yer alacağı dev yaşam alanı kuruyor. Kompleks Ankara'nın en büyük yaşam alanı olacak.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 1990 yılında ilçe olan ve nüfusu 550 bini aşan Etimesgut'a en büyük yatırımı yapmak için harekete geçti. Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nin inşaatı başlıyor.

TESİSTE YOK YOK
52.896 metrekare alan üzerinde 8 ayrı bloktan oluşacak kompleks, Ankara'nın en büyük yaşam, eğitim ve spor kompleksi olacak. Komplekste, sosyal tesisler, eğitim alanları, spor alanları, emekli dinlenme evi, kreş, cami ve yeşil alanlar yer alacak.

  1. HAVUZ BAĞLICA'YA
    Etimesgut ilçesi, Etimesgut Merkez, Eryaman Göktürk ve yapımı devam eden Güzelkent ve Elvan Yaşam Merkezlerinin ardından 5. kapalı yüzme havuzuna sahip olacak. Çocuk havuzu, hamam, sauana ve fitness salonlarının da yer alacağı tesis, 7'den 70'e herkese hitap edecek.

SPOR MERKEZİ
Kompleks, ilçenin en büyük spor merkezini bünyesinde barındıracak. İçinde basketbol, voleybol ve hentbol sahalarının yer alacağı 2500 kişilik kapalı spor salonu ile tenis kortları ve koşu yollarının hizmet vereceği komplekste, Etimesgut Belediyespor'un antrenman tesisleri de yer alacak. Kulüp için dinlenme tesisi, alt yapı okulu, iki adet antrenman sahası, açık voleybol ve basketbol sahaları yer alacak.

EĞİTİM MERKEZİ

Kompleks aynı zamanda bir eğitim yuvası olacak. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'ne ait hat, müzik, resim, bilgisayar ve dil kurslarına ait atölye ve derslikler inşa edilecek. Eğitim alanında kreş ve etüt merkezi de olacak.

EMEKLİ EVİ
Kompleks, çocuklar ve gençlerle birlikte yetişkinlere de hizmet verecek; emekli dinlenme evi de yer alacak. Emekliler zamanlarını spor yaparak ve emekli evinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebilecekler.

YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi inşaatına yakında başlayacaklarını belirterek, projenin yalnız Etimesgut'un değil başkentin en büyük yaşam ve spor merkezi olacağını söyledi. Demirel, "Kompleksimiz ilçemizin en işlek noktasında bulunması nedeniyle sadece bölge sakinlerimizin değil tüm Ankara'nın sosyal, kültürel alandaki ihtiyacına hitap edecek ve ilçemizin cazibesini, hareketliliğini daha da artıracaktır. Kompleksimizde, toplumun tüm kesimlerine hitap eden, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracak merkezler yer alacaktır" dedi.