1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Etisem'den 5800 Mezun

etiSEM'den 5800 mezun

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) 2016-2017 eğitim öğretim yılında 5.800 kişiye daha meslek ve beceri eğitimi kazandırdı. 8 yılda etiSEM kurslarına katılarak meslek ve beceri sahibi olan kişi sayısı 30 bini aştı.

 

 Bu yıl 10 etiSEM biriminde 80 derslik, atölye  ve laboratuarlarda 140 farklı kurs programı uygulandı. Tamamen ücretsiz olan kurslara katılan Etimesgutlular, mevcut becerilerini geliştirdiler, yeni beceriler ve meslekler edindiler.

 

MESLEKLERİ OLDU

Aşçılıktan kuaförlüğe, büro yönetiminden hazır giyime onlarca farklı alanda açılan kurslar büyük talep gördü. 17 yaş üstü bütün Etimesgutlular'ın ücretsiz yararlanabildiği kurslarla birçok kişinin mesleği oldu. 2013 yılında başlayan etiSEM kurslarından yararlananların sayısı 30 bini aştı.

 

BÜYÜK PROJE

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkent Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdikleri etiSEM projesinin çok kapsamlı bir meslek ve beceri eğitimi programı olduğunu söyledi. Birçok okuldan fazla öğrenciye, dersliğe ve atölyelere sahip olduklarını belirten Demirel, "Bu yılki kurs programlarımızı başarıyla tamamladık. Kursları başarıyla tamamlayıp Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika almaya kazanan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki eğitim yılımızda kurs çeşitliliğimizi daha da artırarak kurslarımıza devam edeceğiz" dedi.