1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Gelir İdaresi Başkanlığı Heyeti'nden Hurdacılara Ziyaret

Gelir İdaresi Başkanlığı Heyeti'nden Hurdacılara Ziyaret

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, beraberindeki Gelir İdaresi Başkan Yardımcıları, Ankara Vergi Dairesi Başkanı, Gelir İdaresi Daire Başkanları, Gelir İdaresi Grup Başkanları ve Ankara VDB Grup Müdürlerinden  oluşan Gelir İdaresi heyeti ile birlikte, Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya'ya ziyarette bulundu.

İvedik Hurdacılar Sitesi'nde sektörlerin ve mükelleflerin sorun ve önerilerini yerinde değerlendirmek üzere Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ve beraberindeki heyet tarafından kağıt, metal, bakır vb. hurda atık ticareti yapan işyerlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

Bu ziyaretlerde Ankara Hurdacılar Odası Başkanı İrfan Çinkaya ve  Hurdacılar Sitesi esnafı tarafından Ertürk ve beraberindeki heyete sektörler ve yaşanan sorunlara ilişkin bilgi verildi.

Ziyaretlerde kaynaklarının daha verimli ve rasyonel değerlendirilmesinde önemli bir yeri bulunan hurdacılık faaliyetinin önemine değinen Ertürk, hurdacılık sektörünün vergisel sorunlarını ve önerilerini ayrıntılı bir şekilde Oda Başkanı İrfan Çinkaya ve Hurdacılar Sitesi esnafı ile değerlendirdi.  

Ziyaret programının ardından Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya'nın  ev sahipliğinde iftar programı gerçekleştirildi. Hurdacılar Kooperatifinin bahçesinde düzenlenen iftara, Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ve beraberindeki heyetin yanı sıra  ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tunçay Elmadağlı, Ankara Matbaacılar Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Gürbüz, Ankara Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Erol Gürbüz ve oda yöneticileri ile üyeler de katıldı.

İftarın ardından kısa bir konuşma yapan Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya, Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden ve iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, sektörün sorunlarını doğrudan ve yerinde Gelir İdaresi Heyetine sunma fırsatı buldukları için büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Oda Başkanı Çinkaya, "Atık malzemeleri geri dönüşümle ekonomiye yeniden kazandıran önemli bir sektörün mensupları olarak zorluklarımız, sorunlarımız var. Bunları karşılıklı iyi niyetle, diyalog ve anlayışla çözebileceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk de, idare olarak son yıllarda mükelleflerle iletişime büyük önem verdiklerini, sektörün talepleri ve önerilerinin idare tarafından değerlendirileceğini, sektör temsilcilerinin bu değerlendirmeler hakkında bilgilendirileceğini vurguladı.

Mümkün olduğunca sektörlerle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirten Ertürk, "Masa başı çalışmanın yanı sıra piyasalar, sektörler ne düşünüyor anlamak gerekir. Bu ziyaretimizde edindiğimiz bilgi ve intibalar bundan sonra daha verimli işler yapmamıza vesile olacaktır. Aldığımız geri dönüşümler çerçevesinde bir vergilendirmenin takipçisi olacağız. Çözülemeyecek sorun yok. Güçlü Maliye, Güçlü Türkiye" dedi.

Ertürk, misafirperverliklerinden dolayı da Oda Başkanı İrfan Çinkaya'ya teşekkür etti.